با امضا تفاهمنامه میان دانشگاه علوم پزشکی قم و جهاد دانشگاهی؛

زوجین نابارور رایگان درمان می شوند

قم- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: با امضا تفاهمنامه ای میان این دانشگاه و جهاد دانشگاهی مقرر شد تا تمامی زوجین نابارور تحت حمایت درمانی قرار گرفته به گونه ای که 85 درصد هزینه ها توسط دولت و15 درصد مابقی نیز توسط بیمه ها پرداخت شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل ازروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، ابوالفضل ایرانی خواه در آیین امضا این تفاهمنامه، افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از طرح های موفق دولت بود که طرح هزینه های کمرشکن از دوش مردم برداشته شد.
وی بیان داشت: موضوع درمان زوج های نابارور یکی از بسته های خدمتی طرح تحول نظام سلامت است که با اجرای آن و امضا تفاهمنامه با مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم، تلاش خواهیم کرد بتوانیم این طرح را اجرایی و به مردم ارائه دهیم.
وی افزود: وزارت بهداشت برای اجرای این بسته حمایتی ماهیانه چهار میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است.
بر اساس این تفاهم نامه، شرایط کسانی که از این طرح می توانند استفاده کنند شامل افرادی می شود که ناباروی اولیه دارند و سن خانم کمتر از 42 سال بوده و حداقل یکی از زوجین دارای تابعیت ایرانی باشد.
شایان ذکر است مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم سالانه بین 30 تا 35 هزار نفر مراجعه کننده دارد که برای سه هزار نفر آن ها پرونده تشکیل می شود.
/2085/ 6133/*خبرنگار- سمیه حیدری * انتشاردهنده- مسلمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال