رئيس ستاد اعتكاف قم:

اعتکاف از رویش های معنوی انقلاب اسلامی است/ 15 هزار تن درقم معتکف می شوند

قم ایرنا ـ رییس ستاد اعتکاف قم گفت: اعتکاف یکی از رویش های معنوی انقلاب اسلامی است که توانسته بسیاری از توطئه های فرهنگی دشمنان را خنثی نماید.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علیرضا تکیه ای در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم افزود: پیش از تاسیس حوزه علمیه قم اعتکاف کاملا متروک و مغفول بود و تا پیش از انقلاب اسلامی نیز این سنت حسنه آنچنان مورد توجه قرار نمی گرفت.
وی با بیان اینکه امروز مراسم معنوی اعتکاف در عرصه بین المللی نیز مطرح شده و در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی پیام اسلام و انقلاب در سرتاسر جهان گسترده شده و مستکبران غربی را به هراس انداخته است.
رئیس ستاد اعتکاف قم با بیان اینکه سنت حسنه اعتکاف پس از انقلاب اسلامی و با تأکید رهبر معظم انقلاب بسیار بالنده شده است، اظهار داشت: امروز اعتکاف به عنوان یک عبادت جامع مورد توجه آحاد جامعه قرار گرفته و بیش از 700 هزار نفر در 4 هزار مسجد در سراسر کشور معتکف می شوند.
تکیه ای از برگزاری جشنواره سراسری اعتکاف در روز دوشنبه در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) خبر داد و گفت: در استان قم بیش از 23 هزار نفر از خواهران و برادران برای حضور در مراسم معنوی اعتکاف نام نویسی کرده اند که به قید قرعه 15 هزار نفر از آنها توفیق حضور در این مراسم را خواهند داشت.
مراسم معنوی اعتکاف همه ساله با حضور خیل عظیم مومنین و متدینین به ویژه جوانان در ایام البیض یعنی روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم ماه رجب در سراسر کشور و در استان قم برگزار می شود.
8146/ 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال