نماینده تهران در مجلس: حوزه علمیه قم از مقدس ترین مراکز دینی دنیا است

قم - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: حوزه علمیه قم از مقدس ترین مراکز دینی دنیا است و امروز می تواند با حمایت های بیشتر و شناسایی استعدادهای برتر و تشویق جوانان به حوزه، شخصیت های دیگری مانند امام خمینی(ره) را تربیت کند تا بتوانند به دنیای اسلام خدمت کنند.

به گزارش ایرنا از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی روز پنجشنبه در همایش آسمانی ها با حضور والدین طلاب در سالن اجتماعات مدرسه معصومیه قم، افزود: راه طلبگی، راه بسیاری از بزرگان مانند امام خمینی(ره) و شهید مطهری ها بوده که اسم آنها دنیا را تکان داده و لرزه به اندام شرق و غرب انداخته است.
وی خاطرنشان کرد: همین اسم و سخن و کلام امام خمینی(ره) بود که انقلاب های جسمی و روحی را در دنیا ایجاد کرد و انقلاب های فعلی هم برگرفته از سخن و کلام روش امام راحل است.
وی بیان کرد: شغل طلبه و روحانی مانند دیگر شغل هایی نیست که بشود از کشور دیگری وارد و نیازها را برطرف کرد و تنها باید از طریق استعدادهای درخشان، این افراد را در حوزه تربیت کنیم.
آقا تهرانی با بیان اینکه طلبگی از نعمت های بسیار بزرگ خداست که نصیب شما شده، اضافه کرد: طلبگی ضرورت هایی دارد و از جمله آنها، تعلیم و تربیت و تعلم و استفاده درست از آن است.
وی خاطرنشان کرد: حوزه دین و علوم آل محمد(ص) گسترده است، هر کس وارد حوزه شده از گستردگی این علوم سخن به میان آورده و آنقدر علوم وسیع است که نمی توان ادعا کرد همه علوم را کاملا درک کرده است.
وی با اشاره به اینکه علوم حوزوی بهترین علوم نسبت به سایر علوم می باشد، گفت: علوم حوزوی، برگرفته از علوم آل محمد(ص) است و این علوم نیاز به درک صحیح و عمیق دارد و انسان ها تنها از این طریق است که به حقیقت ذات الهی می رسند؛ بسیاری از علمایی که به درجات و مراتب عالی نفسانی رسیده اند، بسیاری از انسان ها را از طریق نفس های خود به راه درست بازگرداندند و از انحراف باز داشتند.
آقا تهرانی در ادامه سخنان خود، به نقش والدین در تاثیرگذاری بیشتر و حضور طلاب در حوزه های علمیه اشاره و اضافه کرد: والدین نقش بسیار مهمی در هدایت فرزندان به سمت تحصیل و فراگیری علوم حوزوی دارند و می توانند از طریق همین حمایت، راه رسیدن به علوم حقیقی و معرفتی را هموار کنند.ک/1
2085 / 1175

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال