یک میلیون مقاله در پایگاه نورمگز منتشر شده است

قم - ایرنا - مدیر پایگاه نورمگز گفت: این پایگاه با دارا بودن بیش از یک میلیون مقاله، به گنجینه ای گرانبها و بستری مناسب برای پژوهش تبدیل شده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام «مهدی امینی مقدم» در جمع مدیران معاونت پژوهشی حوزه های علمیه کشور، افزود: پایگاه نورمگز بیش از 54 هزار و 300 شماره مجله در یکهزار و 300 عنوان با قدمت بیش از یک قرن انتشار جراید تا به امروز را در بردارد.
وی اضافه کرد: پایگاه مجلات تخصصی نور(نورمگز) به عنوان روزآمد ترین، جامع ترین و پرمخاطب ترین پایگاه ارائه منابع علمی، تلفیقی از خلاقیت و ابتکار است.
وی با اعلام ارائه نسخه جدید پایگاه مجلات تخصصی نور، اظهارداشت: پایگاه مجلات تخصصی نور www.noormags.ir به عنوان بزرگ ترین بانک مجلات تخصصی علوم اسلامی و انسانی در فضای مجازی در مهرماه سال 1384 به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، با هدف تسهیل و ترویج پژوهش و تولید علم فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون محیط کاربری آن همگام با فناوری های جدید چند بار روزآمد شده است.
امینی با بیان اینکه پایگاه نورمگز از آغاز آبان ماه سال جاری از وحدت رویه و ویژگی های تازه ای برخوردار شده است، گفت: «هوشمندسازی»، «پژوهش محوری»، «جذابیت»، «یکپارچگی سیستم» و «خدمات بیشتر و آسان به نشریات» از تغییرات و راهبردهای جدید نسخه روزآمد شده بزرگ ترین پایگاه مجلات تخصصی کشور می باشد.
وی، ویژگی هوشمندسازی جستجوی اطلاعات در این پایگاه را یکی از قابلیت های مهم این نسخه برشمرد و افزود: «موتور جستجوی هوشمند»، با تشخیص عنوان های همسان عناوین و کشف هوشمند عنوان های همسان مقالات، پیشنهادهای لازم را به کاربران ارائه می دهد.
وی ادامه داد: در این فناوری، مقالات مرتبط بر اساس بازدید کاربران و علاقمندی آنان به صورت هوشمند کشف و ارائه می شود.
مدیر پایگاه نورمگز، «ایجاد فهرست علاقه مندی هر کاربر از مقالات، مجلات و پدیدآوران»، «اطلاع رسانی نسبت به انتشار شماره جدید نشریات و پدیدآوران منتخب» و «ارائه گزارشات از فعالیت های کاربر مانند دریافت مقالات و جستجو ها» را از جمله قابلیت های دیگر نسخه جدید نورمگز بر شمرد.
وی ضمن تشریح قابلیت های «جذابیت» و « یکپارچگی سیستم » در نسخه جدید، افزود: در این بخش کاربر با «جذابیت بصری حداکثری و رابط کاربری جدید در عین حفظ کارایی و محیط سه زبانه»، همچنین «یکپارچگی سرویس های مختلف جهت ارائه هدفمند و هوشمندانه محتوا» با امکان اتصال به سامانه جامع کاربران نور مواجه می شود.
وی، خدمات رسانی به نشریات را ابتکار دیگر پایگاه نورمگز توصیف کرد و گفت: «واگذاری نشانی اختصاصی هر نشریه به صاحبان آن جهت دسترسی سریع به اطلاعات نشریه»، «مدیریت صفحه اطلاعات نشریات توسط صاحبان نشریه»، « ارائه اطلاعات آماری مجله در صفحه اختصاصی مانند تعداد دفعات دیده شدن مجله و یا تعداد دفعات دانلود مقالات» و « ایجاد سامانه ارسال مقالات جدید» از جمله این خدمات متنوع به صاحبان نشریات می باشد که در نسخه جدید پایگاه مجلات تخصصی نورمگز ارائه شده است. ک/1
/7404/ 553

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال