سوگواره ملی 'هلال سرخ' در قم فراخوان شد

قم - ایرنا - معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم از فراخوان سوگواره ملی 'هلال سرخ' با محوریت جلوه های بشردوستی در عاشورا خبر داد.

'محمد مصباحی' روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به برنامه های هلال احمر در ایام محرم گفت: در این ایام، نخستین سوگواره مجازی حسینی با نام 'هلال سرخ' با محوریت جلوه های بشردوستی در عاشورا در سه بخش کتابخوانی، مسابقه دلنوشته و عکاسی فراخوان شد تا علاقمندان در این سوگواره شرکت کنند.
وی افزود: این سوگواره همزمان با اول محرم آغاز شده است و تا پایان ماه محرم مصادف با دوم آذرماه ادامه دارد.
وی با اشاره به موضوع های این سوگواره گفت: جلوه های ولایت پذیری در یاران عاشورایی امام حسین(ع)، اقامه نماز، اقتدای عاشقانه به مقتدای کربلا، شهدای عاشورایی، الگوی سبک زندگی، بصیرت در شناخت حق و باطل، عاشوراییان، زمینه سازان ظهور و حضرت زینب(س)، آیینه تمام نمای صبر و شکر، جوانان، علمداران عاشورایی، فرهنگ ایثار در نگاه جوانان عاشورایی، جوانان هلال احمر سفیران صلح و دوستی و خدمت از جمله این موضوع ها است.
مصباحی افزود: علاقمندان برای شرکت در بخش مسابقه کتابخوانی، ابتدا به نشانی الکترونیکی http://madare-abi.blog.ir معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر قم مراجعه کرده و پس از مطالعه کتاب جلوه های عاشورا (فرهنگ و ادب در نهضت عاشورا) در این طرح شرکت کنند.
وی ادامه داد: در بخش عکاسی سوگواره هلال سرخ افراد می توانند از دو طریق دوربین عکاسی و تلفن همراه با موضوع اصلی ثبت لحظه های عاشقانه در عزاداری های حسینی آثار خود را ارایه کنند.
وی خاطر نشان کرد: عزاداران حسینی می توانند آثار خود را به صورت حضوری به دبیرخانه سوگواره در جمعیت هلال احمر قم رسانده و یا از طریق پست الکترونیکkhorshid.qom@gmail.com در این سوگواره شرکت کنند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم، هدف از برگزاری این سوگواره را توسعه و تعمیق فرهنگ عاشورایی، مشارکت و جذب جوانان در مباحث فرهنگی و مذهبی و اقدامات بشر دوستانه برشمرد.ک/3
/8138/ 553

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال