فرمانده ناجا:

کنترل هوشمند شبکه های اجتماعی باعث استفاده مردم از بخش های مفید آن می شود

قم – فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: با کنترل هوشمند شبکه های مجازی اجتماعی می توانیم از مضرات آنها جلوگیری کنیم و علاوه بر این مردم از بخش های مفید آن استفاده می کنند.

به گزارش ایرنا، سردار ˈاسماعیل احمدی مقدمˈ روز چهارشنبه در حاشیه مراسم صبحگاه فرماندهی انتظامی استان قم در جمع خبرنگاران، گفت: اساسا نیروی انتظامی در حوزه فیلترینگ سایت ها مسوولیتی نداشته و تصمیم و اجرای آن برعهده ناجا نیست.
وی در عین حال، کنترل هوشمند شبکه های اجتماعی را نسبت به فیلترینگ کل، به جز سایت های ضد انقلاب، بهتر دانست و گفت: با کنترل هوشمند شبکه های اجتماعی چندگانه علاوه بر اینکه از مضرات آنها جلوگیری می شود، مردم می توانند از بخش های مفید آن بهره مند شوند.
احمدی مقدم ادامه داد: این کار نیاز به نرم افزار دارد که مسوولان درصدد تهیه آن هستند و با تشکیل شورای فضای مجازی، تصمیم ها سرعت گرفته و تسهیلات برای کاربران اینترنت افزوده می شود و به صورت هوشمندانه، می توان از خطرات و مضرات آن جلوگیری کنیم.
فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه استان قم از کم جرم ترین استان های کشور است، اظهار داشت: جرایم خشن در این استان نظیر، آدم ربایی، گروگانگیری، سرقت مسلحانه، سرقت بانک و طلافروشی، یا صفر بوده و یا نزدیک به صفر است.
سردار احمدی مقدم اضافه کرد: بالاترین جرایم در استان قم، مربوط به قتل است که از ابتدای سال جاری تاکنون 12 فقره قتل در استان به وقوع پیوسته است.
وی با اشاره به سرقت های خرد در استان، گفت: این سرقت ها در استان نسبت به شاخص های کشوری کمتر بوده و متاسفانه سارقان از نقاط دیگر کشور در فصل های تردد زوار، اقدام به سرقت می کنند که تمهیداتی پیش بینی شده تا در آن فصل ها نیز شاهد ارتقاء سطح امنیتی باشیم.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، همچنین با اشاره به اینکه فرماندهی انتظامی استان قم در دو سال اخیر از بعد شاخص های ماموریتی به پیشرفت های خوبی دست یافته است، افزود: پیشرفت های قابل ملاحظه ای را در کاهش جرایم، کاهش تصادفات و افزایش قانون گرایی در استان شاهد هستیم.
احمدی مقدم گفت: در این مدت شاهد توسعه زیرساخت های سازمانی، تجهیزات، تاسیسات، اماکن و خودروها در فرماندهی انتظامی استان قم هستیم که عملکرد این نیرو نسبت به دو سال گذشته، پنج نمره در سطح ارتقاء یافته است.
سردار احمدی مقدم در ادامه، با بیان اینکه قانونی سازی اقامت اتباع مجاز، روندی است که آرام و بصورت تدریجی در حال انجام است، گفت: این روند نسبت به گذشته و اقامت اتباع مجاز خصوصا افاغنه درحال ارتقاء است و به تدریج صورت می پذیرد.
وی عنوان کرد: افاغنه از ابتدای انقلاب در کشور حضور داشته و در بسیاری از مشاغل سخت حضور دارند، اما شرایط اقتصادی و پایین آمدن ارزش پول ملی، باعث شده تا بسیاری از آنها بصورت داوطلبانه از کشور خارج شوند.
وی گفت: شاخص هایی برای استان های کشور در بعد قانونی سازی اقامت اتباع خارجی مجاز وجود دارد تا به تدریج از حضور اتباع خارجی غیرمجاز جلوگیری شود.
مراسم صبحگاه فرماندهی انتظامی استان قم، روز چهارشنبه با حضور سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و مسوولان استانی در ستاد فرماندهی انتظامی قم برگزار شد.ک/3
553/1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال