مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت:

ترویج فرهنگ رعایت اخلاق در اطلاع رسانی ضروری است

قم- مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ترویج فرهنگ رعایت اخلاق و اصول حرفه ای در امر اطلاع رسانی ضروری است.

به گزارش ایرنا، ˈسید حمید حسینیˈ روز پنج شنبه در مراسم افتتاح پایگاه خبری و اطلاع رسانی ˈوب داˈ استان قم که در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، افزود: پایگاه اطلاع رسانی ˈوب داˈ تلاش می کند با رعایت اصول حرفه ای، فارغ از مسایل سیاسی و جناحی مروج اخلاق حرفه ای باشد.
وی افتتاح این پایگاه خبری، همزمان با میلاد کریمه اهل بیت(س) و نخستین روز دهه کرامت در قم را باعث افتخار دانست و افزود: یکی از رسالتهای اصلی ˈوب داˈ ترویج فرهنگ سلامتی و بهداشت با بکارگیری اخلاق و معنویت در حوزه اطلاع رسانی است.
مدیر مسوول پایگاه خبری و اطلاع رسانی ˈوب داˈ کشور با بیان اینکه تا پیش از راه اندازی ˈوب داˈ اطلاع رسانی حلقه مفقوده در حوزه بهداشت و درمان بود، افزود: هم اکنون ˈوب داˈ مرجعیت خبر در حوزه سلامت را بر عهده دارد و توانسته با تولید 18 هزار خبر در سال گذشته به سرعت جایگاه مناسبی را در بین خبرگزاری ها و نشریات پیدا کند.
وی اضافه کرد: بعد از ایجاد پایگاه اطلاع رسانی ˈوب داˈ شیب اطلاع رسانی از وزارت بهداشت به سمت رسانه ها سرعت بیشتری گرفته است.
حسینی همچنین از ایجاد پایگاه دفاتر اطلاع رسانی ˈوب داˈ تا پایان امسال در سایر دانشگاههای علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: بمنظور تربیت نیروهای خلاق و متخصص در امر اطلاع رسانی پزشکی به دنبال ایجاد باشگاه خبرنگاران ˈوب داˈ در حوزه بهداشت و سلامت هستیم .
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این مراسم گفت: راه اندازی شعبه ˈوب داˈ در استان قم یک اقدام هوشمندانه در جهت جذب و پاسخگویی بهتر به مخاطبان نظام سلامت است و امیدواریم بتوانیم از این طریق اخبار صحیح و دقیق را با سرعت در اختیار عموم مردم قرار دهیم.
ˈاحمد نامداریˈ همچنین گزارشی از روند اقدامات این دانشگاه در حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی بیان کرد.
در پایان این مراسم در حکمی از سوی مدیر مسوول پایگاه خبری و اطلاع رسانی ˈوب داˈ، ˈاحمد نامداریˈ بعنوان مدیر مسوول این پایگاه در قم منصوب شد.
پایگاه خبری و اطلاع رسانی ˈوب داˈ بمنظور انعکاس آخرین اخبار حوزه فرهنگ سلامت، دستاوردهای علمی و پژوهشی، فعالیت ها و برنامه های دانشگاه علوم پزشکی قم، اخبار واحدها و معاونت های زیر پوشش این دانشگاه راه اندازی شده است.
کاربران و علاقمندان به خبرها و مقالات حوزه سلامت از این پس می توانند به پایگاه اطلاع رسانی وب دا دفتر قم به نشانی webda.muq.ac.ir مراجعه کنند. ک/2
/7404/ 380/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال