رییس اداره بهزیستی قشم:

15 کودک کار در قشم ساماندهی شدند

قشم - ایرنا - رییس اداره بهزیستی قشم گفت: 15 کودک کار با تابعیت ایرانی در جزیره قشم شناسایی و برابر مجوزهای قانونی ساماندهی شدند.

به گزارش ایرنا، اسماعیل کیانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: 85 کودک کار اتباع بیگانه نیز شناسایی شدند که با توجه نبود مجوز قانونی امکان ساماندهی و خدمات‌ رسانی به این افراد از سوی اداره تامین اجتماعی وجود ندارد.
کیانی در ادامه تصریح کرد: یکی از آسیب های اجتماعی قشم کارگران فصلی معتاد است که ورود اینگونه افراد به جزیره امار اعتیاد را افزایش می دهد و بر محیط اطراف نیز تاثیر منفی دارد.
رییس اداره بهزیستی قشم ادامه داد: 2 هزار و 600 معلول در جزیره قشم از طریق بررسی خانه به خانه شناسایی شدند که حدود 1.5 درصد از جمعیت این جزیره را تشکیل می دهند و از خدمات حمایتی این اداره بهره‌مند هستند.
وی اظهار داشت: علت 55 درصد از معلولیت های قشم، ژنتیکی است که ازدواج فامیلی و بی توجهی به مشاوره های پیش از ازدواج باعث ایجاد شده است. که با اقدامات انجام شده روند آن رو به کاهش است.
کیانی افزود: امید است با همکاری سازمان منطقه آزاد و فرمانداری قشم، مشکل مسکن معلولان در آینده ای نزدیک برطرف شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نمودار جمعیتی قشم گفت: با توجه به افزایش سن ازدواج و کاهش فرزندآوری، سالمندی از بحران‌های قطعی است که آینده قشم و کشور را تهدید می‌کند.
رییس اداره بهزیستی قشم خاطرنشان کرد: جزیره قشم با جود سه سمن فعال در حوزه پیشگیری، رتبه دوم استان هرمزگان در مباحث آموزشی و آگاه‌سازی به خود اختصاص داده است.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک حدود یکهزار و 628 کیلومتر مربع وسعت و 150 هزار نفر جمعیت دارد.
7500

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال