کلنگ احداث چهار پارک در قشم به زمین خورد

قشم - ایرنا - سه پارک محله ای و یک پارک جنگلی در شهر قشم با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد ریال با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان کلنگ زنی شد.

به گزارش ایرنا، مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم عصر چهارشنبه در حاشیه کلنگ زنی این پارک ها گفت: عملیات اجرایی مرحله دوم پارک محله ای شهرک نریمان در سه هزار متر مربع فضای سخت شامل پیاده رو، جدول و 800 متر مربع فضای سبز با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از امروز شروع شد.
تورج امانی افزود: همچنین مرحله دوم پارک جنگلی شهرک گلستان در زمینی به مساحت 13 هزار و 300 متر مربع با اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون ریال کلنگ زنی شد که نقش عمده ای در تهویه هوا و زیباسازی شهر قشم دارد.
وی ادامه داد: به منظور فراهم آوردن محیطی دلپذیرتر برای گذران اوقات فراغت قشموندان نیز 2 پارک محله ای در مجموع به وسعت 2 هزار متر مربع با یک هزار متر مربع فضای سبز و با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال کلنگ زنی شد.
امانی گفت: توسعه سرانه فضای سبز شهری و روستایی و تبدیل قشم به جزیره سبز جزو مهمترین رویکردهای سازمان منطقه آزاد است و پارک های مزبور در همین راستا احداث می شوند.
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: عملیات اجرایی احداث این چهار پارک تا پایان مردادماه سال جاری به پایان می رسد و شهروندان می توانند از فضاهای جدید بهره ببرند.
هم اکنون سرانه فضای سبز شهر قشم 5،2 مترمربع به ازای هر نفر است. شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال