قشم مهیای رمضان می شود

قشم – ایرنا - معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: جزیره قشم برای برگزاری با شکوه آداب و فرایض ماه رمضان و افزایش امنیت و آرامش معنوی جامعه در این ماه آماده می شود.

به گزارش ایرنا، رسول اکبری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: برگزاری جلسات قرائت قرآن در شهرهای قشم، سوزا، درگهان و جزیره هرمز و برگزاری دوره های آموزشی در مساجد با هدف ترویج فرهنگ افطاری ساده با مشارکت های مردمی بخشی از این برنامه هایی است که در ماه رمضان در قشم اجرا می شود.
به گفته وی، برگزاری جشن رمضان ویژه کودکان با محوریت آشنایی با مفاهیم قرآنی در شهرهای قشم و درگهان، همکاری با مساجد جهت برگزاری مراسمات شب های قدر در دهه آخر ماه مبارک رمضان با دعوت از سخنرانان و مداحان کشوری از دیگر برنامه های سازمان منطقه آزاد قشم در ماه رمضان است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در طول ماه رمضان در هفت مکان از نمازخانه های سازمان منطقه آزاد قشم، همراه با برگزاری نماز جماعت به سوالات شرعی مراجعان نیز پاسخ داده می شود.
وی افزود: برگزاری مراسم تجلیل از مبلغان ماه مبارک رمضان و مسابقه ضیافت از برنامه های دیگر معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان در بزرگداشت رمضان الکریم است.
اکبری ادامه داد: مسابقات جام رمضان نیز در قشم برگزار می شود و تیم های فوتسال چمنی ادارات و نهادها به مصاف یکدیگر می روند.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است
7500

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال