نمایش صنایع دستی و سوغات 20 استان کشور در جزیره قشم

قشم - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سوغات 20 استان کشور در بندر تاریخی لافت جزیره قشم خبر داد.

به گزارش ایرنا، عبدالجواد کمالی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: صنایع دستی و سوغات استان های مختلف ایران در 60 غرفه نمایشگاهی بندر تاریخی لافت به مدت حدود 2 هفته از ساعت 15 تا 23 در معرض بازدید عموم قرار گرفته است.
وی افزود: این نمایشگاه به 2 بخش صنایع دستی و سوغات محلی استان ها و شهرهای به نام و صاحب حرفه کشور از جمله تهران، خراسان، اردبیل، کرمانشاه، یزد، زنجان، همدان، اصفهان، البرز، قم، هرمزگان، کاشان، تبریز، ارومیه، شیراز و قشم تقسیم شده است.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: در این نمایشگاه صنعتگران مبل و دکوراسیون چوبی منزل از بازار یافت آباد تهران هم محصولات خود را عرضه می کنند.
وی گفت: غرفه ویژه قشم نیز صنایع دستی هنرمندان روستای سهیلی را با استفاده از محصولات دریایی به همراه تزئین خاک های رنگی بر روی شیشه از جزیره هرمز و هنر شک بافی، زری بافی و گلابتون دوزی در کنار بخشی از سوغات جزیره همچون کیک حلقه ای و حلواهای محلی روستای هلر و خوراک ها و ادویه های محلی این جزیره را به بازدیدکنندگان ارایه می کند.
نمایشگاه صنایع دستی و سوغات 20 استان کشور که از 19 آذر ماه با حضور مسوولان جزیره قشم در مجتمع تجاری ارسلان بندر تاریخی لافت افتتاح شده تا سوم دی ماه برای علاقه مندان هنر و صنایع دستی ایران دایر می باشد.
شهرستان قشم با یک هزار و 500 کیلومتر مربع مساحت و 120 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس و بزرگترین جزیره غیرمستقل جهان را به خود اختصاص داده است.
انتشار دهنده: محمد ملاحمزه زاده
8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال