میزگرد آسیب شناسی بازی های رایانه ای در ایرنا برگزار شد

قزوین - ایرنا - میزگرد بازی های رایانه ای با هدف آسیب شناسی اجتماعی و فرهنگی آنها روز چهارشنبه در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز قزوین برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این میزگرد تاریخچه و سیر تحول بازی های رایانه ای، معایب و مزایا و راهکارهای لازم به منظور برنامه ریزی منسجم در این حوزه مورد بحث و تبادل و نظر قرار گرفت.
به عقیده کارشناسان حاضر در این میزگرد، بازی های رایانه ای هنوز در کشور به رسمیت شناخته نشده اند و موضوعات بسیاری از منظر اقتصادی، اجتماعی و روانشناختی در خصوص آنها در مقایسه با کشورهای پیشرو مطرح است.
تمایل به لذت و هیجان در این بازی ها، آشنا نبودن والدین با بازی های رایانه ای، نبود حمایت های لازم از سوی مسئولان برای توسعه این صنعت و... از موضوعاتی بود که در این میزگرد مطرح شد.
کریم تفضلی جامعه شناس و پژوهشگر مسائل اجتماعی، مرتضی محمدی زنجیره مدرس کامپیوتر در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، فاطمه نوری روانشناس و کارشناس مرکز اعتیاد اداره بهزیستی شهرستان قزوین، سعیدرضا بابایی رییس اتحادیه عرضه محصولات فرهنگی استان قزوین و کاوه نجفی مدیر آزمایشگاه بازی سازی شرکت کاسپین در این میزگرد شرکت داشتند.
مشروح مطالب این میزگرد طی روزهای آینده در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز قزوین منتشر خواهد شد.
9925* 6101

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال