6 مدرسه در مناطق واجد شرایط بازآفرینی قزوین احداث می شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس قزوین گفت: 6 مدرسه در محلات قدیمی واجد شرایط طرح بازآفرینی در سال جاری استان احداث می شود.

عسگر علی جوانبخت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مدارس با توجه به نیاز این مناطق با جدیدترین مصالح و روش ها، جهت احیا و بازآفرینی محلات قدیمی که قدمت آنها شاید تا بیش از هزار سال برسد برای ماندگاری اهالی آنها و جلوگیری از جابجایی آنان به محلات دیگر ساخته می شوند.
وی اضافه کرد: این مدارس به تعداد یک واحد در تاکستان، یک واحد در فردوس آبیک و همچنین چهار مدرسه در هادی آباد و محله آخوند قزوین احداث می شوند.
جوانبخت ادامه داد: عملیات اجرایی مدارس طرح بازآفرینی در آبیک و تاکستان آغاز شده و در قزوین نیز تا حدود یک ماه آینده اجرایی خواهد شد.
وی، میزان اعتبار اختصاص یافته برای این 6 مدرسه را 100 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: برای شروع کار 20 درصد از این اعتبار به میزان 20 میلیارد ریال پرداخت شده است و بقیه نیز در آینده محقق خواهد شد.
جوانبخت در خصوص بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز نیز گفت: در این دوره از جشنواره خیران 2220 میلیارد ریال تعهد کردند که تاکنون 60 درصد آن محقق شده و 40 درصد بقیه نیز تا پایان امسال انجام خواهد شد.
وی افزود: با این تعهدات، عملیات اجرایی ساخت 18 طرح آموزشی به دست خیران آغاز شده و در دست انجام است که تا پایان سال به 38 پروژه خواهد رسید.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس قزوین افزود: یکی از بزرگترین این طرح ها ساخت دو مدرسه 18 کلاسه توسط یکی از خیران در دانسفهان است که با 120 میلیارد ریال در حال احداث است.
7388/6012

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال