هیچ بیماری در قزوین برای تامین دارو دچار وقفه نشده است

قزوین - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: با وجود تحریم های ظالمانه علیه کشور تاکنون هیچ بیماری در سطح استان برای تامین داروی خود دچار وقفه و مشکل اساسی نشده است.

به گزارش ایرنا، دکتر پیمان قجربیگی روز سه شنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد،افزود: مشکلات به وجود آمده در تبادلات ارزی بر روی غذا و داروی کشور تاثیر آزار دهنده ای دارد اما با این وجود، با توجه به تدابیر کشور، در انبارهای دارویی کشور ذخیره داروی بیش از 6 ماه تکمیل است.
وی اضافه کرد: در استان قزوین 12 قلم دارو در خط قرمز و 12 قلم دارو در خط زرد داریم و علیرغم مشکلات عام که در همه استانها وجود دارد و همچنین منابع مالی محدود دانشگاه علوم پزشکی، هیچ بیماری برای نبود دارو دچار وقفه نشده است.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: در بحث تجهیزات پزشکی هم گرچه مشکل داریم اما هیچ عدم تامینی به صورت جدی وجود نداشته است.
قجر بیگی افزود: یکی از مشکلات مهم در حوزه غذا و دارو، فعالیت گسترده و غیر مجاز بسیاری از باشگاه های ورزشی و عطاری ها و دخالت آنها در امور پزشکی است به طوری که اینها مانند موسسات پزشکی هر نوع کاری را انجام می دهند که باید تدبیری اساسی در این خصوص اندیشید.
7388*3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال