طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان در 25 مدرسه قزوین اجرا شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل بهزیستی قزوین گفت: طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان سال گذشته در پایه هشتم 25 مدرسه قزوین، البرز و تاکستان اجرا شد.

علیرضا وارثی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح با هدف ارتقای توانمندی دانش آموزان در زمینه شیوه های همیاری اجتماعی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ایجاد و توسعه ظرفیت های مشارکت دانش آموزان در حوزه کاهش این دسته از آسیب ها اجرا شده است.
وی اضافه کرد: جهت تحقق این اهداف، چهار گام اجرایی شامل آموزش دبیران، اجرای فرایند یادگیری مشارکتی دانش آموزان، حمایت یابی و پشتیبانی از اقدامات مشارکتی دانش آموزان و در نهایت تقدیر از معلمان برگزیده انجام می شود.
وارثی ادامه داد: این طرح کاملا به صورت کارگاهی و عملی و در 12 جلسه طراحی شده و همچنان در تعدادی از مدارس متوسطه اول اجرا می شود.
وی گفت: این طرح سال گذشته در 65کلاس پایه هشتم مدارس دوره متوسطه اول دخترانه و پسرانه برای 2 هزار دانش آموز با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش در مناطق مختلف قزوین، آبیک، بویین زهرا و تاکستان اجرا شد.
وارثی افزود: از هر مدرسه دو طرح (پروژه) از طرح های مختلفی که دانش آموزان انجام داده اند انتخاب می شود و برای اجرای طرح های منتخب در اختیار مدارس قرار می گیرد.
7388*3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال