قزوین دومین استان پرتردد کشور

قزوین - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای قزوین گفت: از 25 اسفند ماه تا امروز هشت میلیون و 500 هزار دستگاه خودرو از مسیرهای ارتباطی استان تردد داشته اند که قزوین از این حیث پس از البرز دومین استان پرتردد کشور بوده است.

افشین پیرنون روز یکشنبه در نشست اضطراری مدیریت بحران استان قزوین افرزود: این اداره کل بررسی وضعیت جوی هوا در گذشته و پیش از تعطیلات نوروزی را به عمل آورده و از قبل تمامی نیروهای خود را به حالت آماده‌باش کامل درآورده بود.
به گفته وی، راهداری قزوین از ابتدای سال گذشته تمامی مسیرهای عبور آب را با امکانات خود بازگشایی کرده و وضعیت مسیرهای عبور آب های سطحی را در وضعیت قابل قبولی در آورده است.
پیرنون با اشاره به هفت هزار و 700 دستگاه پل و 13 هزار کیلومتر مسیر عبور آب در جاده های استان،تاکید کرد: تمامی 26 راهدارخانه استان به همراه توان 100 درصدی نیروهای راهدار برای تعطیلات نوروزی و خدمت به خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی همچون آماده هستند.

**شهرداری قزوین آماده مقابله با وقوع هر بحران احتمالی است
شهردار قزوین نیز در این نشست گفت: مجموعه مدیریت این شهر با توجه به افزایش حجم سفرهای نوروزی و فعالیت سامانه های بارشی آمادگی کامل را برای وقوع و مقابله با هر نوع بحرانی را دارد.
علی صفری افزود: شبکه آب های سطحی در هیچ کشوری بر مبنای 100 ساله طراحی و احداث نمی شود و معمولا طراحی آنها برای حداکثر یک دوره 50 ساله صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه در بارندگی ها منحنی شدت و مدت متضاد یکدیگر حرکت می کنند، تاکید کرد: اگر شدت بارندگی در مدت کم به وقوع بپیوندد زمین قدرت جذب آب را نداشته و در نتیجه سیلاب روی می‌دهد.
صفری اضافه کرد: وقوع سیلاب های شهری که ناشی از بارندگی های چند دقیقه ای در مدت زمان کم باشد به ضعف مدیریت شهری باز نمی‌گردد بلکه این موضوعی طبیعی محسوب می شود.
وی با اشاره به سه رودخانه عبوری از شهر قزوین،یادآور شد: رودخانه غرب این شهر که تا حدودی ناحیه ناصرآباد را مورد تهدید قرار می‌دهد نیازمند ساماندهی بوده و رودخانه اسماعیل آباد نیز طی 20 سال گذشته با احداث پل و دیوارکشی مورد ساماندهی قرار گرفته و تنها بخش جنوبی آن نیازمند اصلاح است.
صفری ادامه داد: در خصوص رودخانه باراجین باید اذعان کرد که با احداث پل نخبگان با دهانه 16 متری غیر استاندارد با مشکلاتی روبرو هستیم که باید مرتفع شود.
نشست مدیریت بحران قزوین امروز در پی هشدار هواشناسی در خصوص اجتمال بروز سیلاب در استان به ریاست استاندار برگزار شد.
3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال