مشکلات زیست محیطی جاده قزوین-کلاچای باید زودتر برطرف شود

قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: مشکلات زیست محیطی جاده قزوین-الموت باید با نظر اداره کل حفاظت محیط زیست هرچه زودتر مرتفع شده و عملیات احداث این مسیر با سرعت ادامه یابد.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا، علی فرخزاد در نشست بررسی مشکلات ساخت جاده قزوین-الموت- کلاچای که با حضور دادستان، مدیران کل راه و شهرسازی و حفاظت محیط زیست استان قزوین برگزار شد،افزود: عملیات فنی بخشی از این جاده باید با رعایت الزامات زیست محیطی اجرا شود و همچنین مسیر عبور آب در حاشیه جاده نیز باید تعبیه شود تا بارشها و عبور آب موجب تخریب جاده نشود.
وی اظهار داشت: دولت هزینه هنگفتی برای ساخت این جاده متحمل شده و اجرای این مسیر ارتباطی موجب توسعه الموت و منطقه خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه محیط زیست را نباید فدای توسعه کرد و از سوی دیگر نباید جلوی توسعه را نیز گرفت، گفت: باید تلاش شود تا در اجرای این طرح کم ترین آسیب به محیط زیست وارد شود.
جاده در دست احداث قزوین-رحیم آباد-کلاچای 145 کیلومتر بوده که 70 کیلومتر آن در استان قزوین واقع شده و فاز نخست آن نیز به طول 26 کیلومتر در اواخر سال 92 کلنگ زنی شد.
نبود پیوست زیست محیطی برای این طرح موجب مانع در ادامه اجرای عملیات احداث آن شده است.
3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال