اجرای طرح های پیاده محور، ارتباط شهروندان را تقویت می کند

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: اجرای طرح های پیاده محور در نقاط شهری به تقویت ارتباط عاطفی شهروندان کمک کرده و بسیاری از معضلات شهری مانند گره های کور ترافیکی را رفع می کند.

به گزارش ایرنا عبدالمحمد زاهدی عصر شنبه در افتتاح طرح پیاده راه سبزه میدان شهر قزوین افزود: زندگی ماشینی آنقدر بر زندگی انسانها تسلط یافته که شهرها برای خودروهای بی روح ساخته می شوند و از انسان های دارای روح و عاطفه غفلت صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: سبزه میدان شهر قزوین که مرکز مجموعه ای از آثار و ابنیه تاریخی است به مرکز تردد و ترافیک خودروها تبدیل شده بود و امروز با تدبیر شهرداری برای بازآفرینی آن اقدام شد.
زاهدی ادامه داد: انسان ها بر اثر زندگی ماشینی از همدیگر دور شده و ارتباط چندانی با یکدیگر ندارند ولی در این میان پیاده راه سازی به ارتباط بیشتر مردم و تقویت روابط عاطفی شهروندان کمک می کند.
وی از مشارکت و صبوری مردم و ساکنان این محله در اجرای طرح پیاده راه سبزه میدان، قدردانی کرد و افزود: سبزه میدان با اجرا و تکمیل این طرح به عنوان یک اثر تاریخی مستقل از دولتخانه صفوی لحاظ شده و به یک جاذبه مهم گردشگری در شهر قزوین تبدیل خواهد شد.
پروژه بازآفرینی سبزه میدان در قلب شهر قزوین بیش از 31 هزار متر مربع وسعت داشته و به 21 زیر مجموعه تقسیم شده است.
ساماندهی و طراحی عرصه میدان، مسیرهای پیاده و سواره ضلع شمالی و جنوبی سبزه میدان و بدنه های شمالی، شرقی و غربی از جمله زیرمجموعه های این طرح هستند.
در ادامه این مراسم از پوستر نخستین فتوماراتن کشور و دومین جشنواره ملی عکس دارالسلطنه قزوین رونمایی شد.
7388* 6101

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال