میزان بارندگی در قزوین 83 میلیمتر افزایش داشته است

قزوین - ایرنا - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: میزان بارندگی استان طی 10 ماهه امسال 217 میلیمتر ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 83 میلیمتری داشته است.

حمید پویا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان بارندگی استان در 10 ماهه سال گذشته 134 میلیمتر ثبت شده بود.
وی اضافه کرد: با افزایش بارندگی ها و ادامه این روند شاهد تغییر مثبتی در ذخایر منابع آبی دشت قزوین هستیم و بهار خوبی را پیش رو خواهیم داشت.
پویا میانگین بارندگی در دشت قزوین را 317 میلیمتر عنوان کرد و اظهار داشت: اگر میزان بارندگی ها تا پایان سال جاری به عددی بالاتر از 317 میلیمتر برسد شاهد اتفاقات خوبی در حوزه اراضی کشاورزی خواهیم بود.
به گفته این مسئول اکنون ذخایر برفی استان در وضعیت خوبی قرار دارد و افزایش بارندگی می تواند میزان برداشت آب از سفره های زیرزمینی را در حوزه کشاورزی کاهش دهد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین خاطرنشان کرد: این بارندگی ها با وجود خشکسالی های اخیر در کشور نمی تواند تاثیر مستقیمی بر سفره های زیرزمینی داشته باشد، اما جاری شدن آب های سطحی در دشت قزوین به افزایش رطوبت خاک منجر می شود.
استان قزوین دارای 80 ایستگاه آب و هواشناسی است که اطلاعات لازم در خصوص تبخیر سنجی و آب سنجی را دریافت می کنند.
9925*6101

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال