نظام بین المللی، نیازمند قانون جامع وکالت است

قزوین - ایرنا - عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: وجود روابط تجاری و گردشگری در بین کشورها ایجاب می کند که در نظام بین الملل قانون جامع وکالت تدوین شود.

به گزارش ایرنا بهمن طاهرخانی روز دوشنبه در همایش بین المللی تبیین روابط حقوقی اتباع ایران و ترکیه که در سالن جلسات علوم پزشکی استان قزوین برگزار شد، افزود: وجود قانون جامع بین المللی در حوزه وکالت باعث می شود تا شهروندان جهان هنگام ارتباطات تجاری و گردشگری از امنیت حقوقی بالایی برخوردار باشند.
وی اضافه کرد: به طور حتم اگر برای یک شهروند خارجی مشکلی از نظر حقوقی ایجاد شود، وکلای کشور میزبان می توانند در راستای احقاق حقوق فرد تلاش کنند و ما باید برای تحقق بیشتر این موضوع تلاش کنیم.
طاهرخانی با بیان اینکه قانون فصل الخطاب روابط بین کشورها محسوب می شود، اظهار داشت: اگر وکلای کشورها از اتحاد و قانون مشترک برخوردار باشند یک شهروند بهتر می تواند از حقوق خود صیانت کند.
وی به حقوق شهروندی در ایران اشاره کرد و عنوان داشت: در قانون ایران حقوق شهروندی به حق آزادی افراد برای انتخاب وکیل تاکید کرده است و این حقوق یک جنبه ذاتی و فطری دارد که باید مورد توجه واقع شود.
طاهرخانی ادامه داد: باید دستگاه قضایی شرایطی را فراهم کند تا وکلا به راحتی بتوانند با موکلان خود ارتباط برقرار کرده و به جزییات پرونده هنگام تحقیقات دسترسی داشته باشند.
وی به طرح قانون جامع وکالت در مجلس اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در رابطه با موضوعات و مشکلات وکلا مباحث مختلفی در کمیسیون قضایی مجلس مطرح شده است که امیدواریم با همکاری کانون وکلا به یک قانون جامع و کامل در این زمینه در صحن علنی مجلس دست یابیم.
نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی به روابط بین ایران و ترکیه اشاره کرد و اظهار داشت: ترکیه به عنوان کشور دوست و برادر ایران به حساب می آید و بین دو کشور در مباحث خاورمیانه و سیاست بین الملل اشتراکات فراوانی وجود دارد.
طاهرخانی همچنین به ظرفیت‌ها و پتانسیل استان قزوین در حوزه آثار تاریخی و صنعتی اشاره کرد و گفت: از میهمانان ترکیه‌ای خواهشمندیم که از جاذبه‌های تاریخی و صنعتی قزوین بازدید کرده و به جنبه های کشاورزی و صنعتی استان توجه کنند.
9925* 6101

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال