همایش روابط حقوقی ایران و ترکیه در قزوین برگزار شد

قزوین - ایرنا - همایش بین المللی تبیین روابط حقوقی اتباع ایران و ترکیه روز دوشنبه با حضور روسای کانون وکلای آنکارا، ازمیر و غازیان تپ در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

به گزارش ایرنا، هدف اصلی از برگزاری این همایش آشنایی وکلا با موضوعات حقوق بین الملل و روابط بین ایران و ترکیه است.
همایش تبیین روابط حقوقی اتباع ایران و ترکیه در چهار کارگاه تخصصی شامل احوال شخصیه، تابعیت و اقامت در ایران و ترکیه، حقوق سرمایه گذاری و مالکیت، داوری بین المللی و وکالت دادگستری در ایران و ترکیه برگزار شد.
در این همایش ملتم آکویل نایب رییس کانون وکلای آنکارا و ارکان یوسل، باران قیرات، ارینچ ساگکان و بکتاش شارکلی وکلای کشور ترکیه و مرتضی شهبازی نیا رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلا دادگستری ایران حضور داشتند.
در کارگاه اول این همایش آکویل نایب رییس کانون وکلای آنکارا و چند تن از وکلای ایرانی موضوعات تابعیت و اقدامات بین 2 کشور را تبیین کرده و به تفاوت های قانونی خون و خاک بین ایران و ترکیه پرداختند.
در کارگاه دوم وکلای ترکیه و ایران قوانین مربوط به مالکیت و سرمایه گذاری در نحوه مبادلات تجاری 2 کشور را مطرح کردند.
در کارگاه سوم نیز داوری تجاری بین المللی 2 کشور مطرح شده و مشکلات موجود در ارجاع داوری به دادگستری به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.
در کارگاه چهارم این همایش محمد نسخه چی رییس کانون وکلای دادگستری استان قزوین با وکلای ترکیه در مورد مشکلات وکالت دادگستری در 2 کشور بحث و گفت و گو کردند.
در پایان همایش لباس و نشان وکالت بین وکلای ترکیه و قزوین تبادل شد.
9925*6101

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال