بدنبال تخریب یک خانه تاریخی

صدور پروانه های مغایر با مصوبات شورای شهرسازی در قزوین متوقف شد

قزوین - ایرنا - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: بدنبال تخریب خانه قدیمی میرمیران، صدور هرگونه پروانه مغایر با مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی در بافت تاریخی قزوین متوقف شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین، علیرضا خزائلی روز دوشنبه افزود:این تصمیم در پی تخریب یکی از خانه های تاریخی قزوین بدست مالک اتخاذ شده است.
وی اظهار داشت: خانه میرمیران واقع در محله تاریخی بلاغی قزوین در فهرست آثار ملی به ثبت نرسیده بود ولی به دلیل اهمیت آن به عنوان اثری واجد ارزش در مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی جزو آثار در اولویت تثبیت و حفظ عنوان شده بود که متاسفانه مالک بنا پس از صدور مجوز ساخت بدون اخذ استعلام از این اداره کل اقدام به تخریب پلاک مذکور نمود.
خزائلی اظهار داشت: با توجه به نگاه ویژه استاندار قزوین به بافت تاریخی و همفکری استانداری با میراث فرهنگی طی جلسه‌ای با حضور وی و ارائه گزارش، مقرر شد تا اتمام مطالعه ضوابط اختصاصی در عرصه بافت تاریخی قزوین و تصویب آن، از صدور هرگونه مجوز که ممکن است مغایر با مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی کشور باشد جلوگیری شود که برای تکمیل مطالعات این طرح ظرف زمانی 2 ماهه از سوی استاندار اعلام شد.
سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین یاد آور شد: امیدواریم با همراهی و همکاری نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان بتوانیم در راستای اجرای مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی کشور و حفاظت از آثار ارزشمند تاریخی استان گام موثری برداریم.
3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال