حل مشکلات فاضلاب بیمارستانی،اولویت دستگاه های قزوین باشد

قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: فاضلاب مراکز درمانی و بیمارستانی در ابعاد مختلف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید حل مشکلات چنین حوزه هایی در اولویت اقدامات دستگاه های اجرایی استان باشد.

به گزارش ایرنا، علی فرخزاد روز شنبه در جلسه رسیدگی به مشکل فاضلاب بیمارستان قدس قزوین افزود: با توجه به هزینه هفت میلیارد و 500 میلیونی ریالی مطرح شده از سوی شرکت آب و فاضلاب، پیشنهاد می شود این هزینه بین شهرداری، سازمان برنامه و بودجه و شرکت آب و فاضلاب تقسیم شود.
وی تصریح کرد: اگرچه اعتبار یاد شده باید در سال آینده تخصیص یابد اما باید دستگاه های مرتبط برای طراحی نقشه و صدور مجوزهای حفاری هرچه سریعتر اقدام کنند.

*** مشکل فاضلاب بیمارستان قدس قزوین بحرانی است
عضو شورای شهر قزوین در این جلسه گفت: مشکل فاضلاب این مرکز درمانی با توجه به پر شدن سطح چاه های موجود آن، حاد و اساسی است.
فرج الله فصیحی رامندی افزود: نگرانی دیگر در این زمینه محل دفن فاضلاب تخلیه شده این بیمارستان بوده که خود به نگرانی و دغدغه جدی مدیریت شهری تبدیل شده است.
به گفته وی، دستگاه های مرتبط به خصوص آب و فاضلاب باید با طراحی های لازم در اسرع وقت نسبت به رفع این مساله نگران کننده اقدام کنند‌.
این عضو شورای شهر تصریح کرد: شهرداری و شورا آماده هرگونه همکاری در این زمینه با دستگاه های متولی هستند تا گام های بلندی برای رفع نگرانی ها درخصوص فاضلاب های بیمارستانی برداشته شود.

*** 63 درصد شهر قزوین تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین نیز در این جلسه گفت: هم اکنون 63 درصد نقاط این شهر تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد.
داراب بیرانوندی افزود: برای عملیات لوله گذاری فاضلاب این بیمارستان به طول 900 متر به پنج میلیارد ریال اعتبار بدون هزینه های حفاری و ترمیم آسفالت نیازمندیم.
وی میزان روزانه آب مصرفی این مرکز درمانی را 120 متر مکعب اعلام و تصریح کرد: باید عملیات بی خطرسازی بر هر نوع فاضلابی قبل از ورود به شبکه اصلی انجام شود و سپس برای عملیات اتصال آن به شبکه، اقدامات لازم صورت گیرد.
8054* 6101

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال