شهرک شیرینی قزوین فرصتی برای افزایش صادرات استان است

قزوین – ایرنا - مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین گفت: شهرک شیرینی قزوین فرصتی برای اشتغالزایی و افزایش صادرات استان است و باید برای فعال سازی آن اقدام کرد.

به گزارش ایرنا مرتضی علیخانی روز شنبه در بازدید از محل احداث شهرک شیرینی قزوین افزود: براساس مصوبه کارگروه زیربنایی استان شهرک شیرینی قزوین با 28 هزار متر مربع مساحت در حاشیه اتوبان قزوین - زنجان در سالهای پیش مصوب شده و فعال سازی آن هم اکنون به پیگیری جدی نیاز دارد.
وی افزود: باتوجه به برند شیرینی سنتی قزوین در کشور با تاسیس این شهرک می توان شیرینی سنتی قزوین را به کشورهای همسایه صادر و از این طریق فرصت های اشتغال زایی مناسبی فراهم کرد.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین گفت: این شهرک در مکان مناسبی قرار گرفته است و می تواند فرصت خوبی برای معرفی بیشتر قزوین در سطح کشور باشد.
استان قزوین تنوعی از شیرینی ها و خوراکی‌های سنتی خوشمزه و وسوسه‌انگیز دارد که می توان به باقلوای لوزی، باقلوای پیچ یا گل رز، شیرینی پادرازی، نان نخودی قزوین، شیرینی نخودی، نان چرخی، نان برنجی، نان بادامی قزوین، شیرینی اتابکی، نان قندی، نان نازک و قاق اشاره کرد.
6101

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال