اعتبارات قنوات کشاورزی در بودجه 98 رشد پیدا کرده است

قزوین – ایرنا – رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: اعتبارات قنوات از محل کمک های فنی و اعتباری در بودجه سال 98 با رشد 55 درصدی روبرو بوده است.

فاطمه خمسه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرمت و بهسازی قنوات نقش مهمی در ارتقای راندمان آبی در بخش کشاورزی دارد و با افزایش اعتبارات این حوزه اتفاقات خوبی در حوزه بهره وری زراعت و باغبانی کشور و استان قزوین رخ خواهد داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: با توجه به اهمیت تامین امنیت غذایی، دولت همچون سال های گذشته در حوزه خرید تضمینی محصول گندم از کشاورزان نیز اعتبارات قابل توجهی را اختصاص داده است هرچند که گندم کاران خواهان تجدید نظر در قیمت پیشنهادی بودجه هستند که این مهم توسط نمایندگان مجلس در دست بررسی است.
وی اظهار داشت: در بودجه سال 98 در حوزه آبیاری نوین اعتباری مشخص نشده اما ظاهرا قرار است این موضوع در حوزه صندوق توسعه ملی دیده شود که امیدواریم تحقق یابد چرا که پیشبرد طرح های این حوزه به جهت صرفه جویی در مصرف آب و تقویت و رشد تولید ضروری است.
خمسه با بیان اینکه در بودجه سال 98 ظرفیت خوبی برای حمایت از سرمایه گذاری بخش تولید از جمله در حوزه کشاورزی تدارک دیده شده است، اظهار داشت: از این ظرفیت برای جذب سرمایه گذاران جدید و همچنین تکمیل طرح های نیمه تمام استفاده خواهیم کرد.
3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال