کارگاه شناسایی و مقابله با مواد خطرناک در قزوین برگزار شد

قزوین - ایرنا - مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین گفت: نخستین دوره کارگاه شناسایی مواد خطرناک و نحوه مقابله با آن به صورت تئوری و عملی در قزوین برگزار شد.

مجتبی منتظری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: نخستین دوره کارگاه آموزشی شناسایی مواد خطرناک و نحوه مقابله با آن، مختص فرماندهان و روسای ایستگاه های هشتگانه آتش نشانی قزوین با حضور 44 نفر و به مدت سه روز برگزار شد.
وی ادامه داد: با توجه به حمل و نقل مواد خطرناک از جاده های استان که شاهراه ارتباطی با 11 استان کشور نیز هست و وجود بسیاری از شهرک های صنعتی مانند البرز، کاسپین و لیا که برخی از واحدهای تولیدی آن محل نگهدای مواد خطرناک شیمایی هستند لزوم برگزاری چنین دوره هایی را برای آتش نشانان الزامی کرده بود.
این مسئول ایمنی اضافه کرد: فرماندهان و روسای ایستگاه های هشتگانه قزوین در مدت سه روز دوره آموزشی به صورت تئوری و عملی و با بهره مندی از ناصر رهبر، از اساتید این حوزه از تهران توانستند ضمن آموزش های لازم از آخرین دستاوردهای مقابله با مواد خطرناک (Hasmat) بهره مند شوند.
به گفته وی، آگاهی عمومی با مواد شیمیایی و خطرناک، آشنایی با روش های شناسایی کالاهای خطرناک، شناخت طبقه بندی کالاهای خطرناک، آشنایی با روش های متدوال عملیات با حوادث خطرناک توسط سازمان های آتش نشان، چگونگی پوشیدن لباس های حفاظت فردی، آشنایی با تجهیزات Hasmat و عملیات در حوادث از جمله سرفصل های این دوره از کارگاه آموزشی بود.
به گفته وی، از امروز نیز یک دوره کارگاه آموزشی حمل و نقل مواد خطرناک به مدت سه روز برای تمامی آتش نشانان قزوینی با استفاده از کارشناسان خبره این سازمان و دانشگاه علوم پزشکی آغاز شده است.
8054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال