641 روستای قزوین از شبکه تلفن همراه برخوردار هستند

قزوین – ایرنا – مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: 641 روستای قزوین با 92 هزار و 899 خانوار و 295 هزار و 566 نفر جمعیت از شبکه تلفن همراه برخوردار هستند.

اکرم نجفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 549 روستای استان نیز با 149 هزار و 245 نفر جمعیت از تلفن خانگی بی سیم و 187 روستا با 209 هزار و 494 نفر جمعیت از تلفن خانگی سیمی و ای دی اس ال بهره مند هستند.
نجفی با بیان اینکه اختلال پوشش شبکه در برخی از این روستاها به دلیل کوهستانی بودن و عوارض طبیعی و جغرافیایی محتمل است، افزود: از فرمانداران درخواست کرده ایم با تشکیل کمیته ای ویژه با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط برای مشخص کردن و رفع مشکل نقاط کم پوشش یا دارای اختلال اقدام کنند.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین با اشاره به راه اندازی طرح شبکه دولت برای دهیاری های استان گفت: در مرحله اول این طرح برای 120 دهیاری استان انجام شده است و به زودی طرح شبکه دولت در سایر دهیاری استان با استفاده از ظرفیت شبکه بی سیم و شرکت های خصوصی مثل ایرانسل و رایتل راه اندازی خواهد شد.
نجفی با اشاره به فواید اجرای این طرح گفت: افزایش سرعت، سهولت در برقراری ارتباط، کاهش مراجعات روستاییان به مراکز شهرستان و استان، افزایش میزان رضایتمندی مردم، ارتقای ضریب امنیت در کارهای اداری و استقرار دولت الکترونیک از مزایای اجرای این طرح است.
630 روستای استان قزوین دارای دهیاری هستند.
6101

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال