لایحه افزایش بهای پارکینگ های عمومی قزوین تصویب شد

قزوین - ایرنا - اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در نشست شنبه شب خود لایحه افزایش بهای پارک خودرو در پارکینگ های عمومی سطح شهر را تصویب کردند.

به گزارش ایرنا، نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در خصوص این لایحه در صحن علنی پارمان محلی اظهار داشت: آخرین مصوبه بهای پارک خودرو در پارکینگ های شهر قزوین مربوط به سال 94 بوده و امروز با گذشت سه سال اقدام به افزایش 25 تا 30 درصدی آن کردیم.
مهدی عبدالرزاقی افزود: قیمت های مصوب شده در 2 بخش پارکینگ های مسقف و غیر مسقف و برای تمامی وسایل نقلیه اعم از سواری و وانت، کامیون و اتوبوس و موتور سیکلت به ازای هر یک ساعت توقف وضع شده و دوچرخه ها از پرداخت هزینه معاف هستند.
وی اضافه کرد: هم اکنون 28 پارکینگ زیر نظر شهرداری قزوین در سطح شهر فعالیت می کنند که 14 مورد از آنها به طور کامل متعلق به شهرداری و مابقی نیز مربوط به بخش خصوصی است.
به گفته عبدالرزاقی، تعدادی پارکینگ نیز داخل سطح شهر فعال هستند که زیر مجموعه اداره کل صنعت، معدن و تجارت بوده و تعرفه های آنها گران تر از تعرفه شهرداری است.
وی اظهار داشت: به نظر می رسد برای وحدت رویه در دریافت هزینه های پارک خودرو، مجموعه پارکینگ های داخل شهر باید به طور یک جا در اختیار و زیر نظر شهرداری باشند.
عضو دیگر شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این رابطه اظهار داشت: با توجه به سیاست فراگیر کردن تردد با دوچرخه، نگاه مدیریت شهری در معاف کردن آنها از پرداخت هزینه پارکینگ، قابل تقدیر است.
احد چگینی ادامه داد: البته یک موضوع مهم درباره دوچرخه، سرقت راحت آن نسبت به سایر وسایل نقلیه است که پیشنهاد می شود شهرداری تدابیر شدیدتری برای نظارت و کنترل آن در زمان پارک برای جلوگیری از سرقت داشته باشد.
وی در پایان اضافه کرد: برای اخذ وجوه باید برای کسانی که در جهت ترویج فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی و یا دوچرخه اقدام می کنند امتیازات ویژه تری نیز قایل شد.
7388/8054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال