40 هزار میلیارد ریال تسهیلات در قزوین پرداخت شد

قزوین – ایرنا – معاون امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای سال جاری تاکنون توسط بانک های عامل در این استان پرداخت شده است.

منوچهر حبیبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 35 درصد تسهیلات در بخش خدمات، 36 درصد در بخش صنعت و معدن، 12 درصد در بخش کشاورزی،هفت درصد در بخش مسکن،یک درصد در صادرات، چهار درصد در قرض الحسنه و پنج درصد در بخش های دیگر پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: بیشترین میزان تسهیلات پرداختی استان در بخش صنعت و معدن و خدمات صورت گرفته و بخش های دیگر مانند کشاورزی، مسکن و صادرات در رتبه های بعدی دریافت تسهیلات قرار دارند.
این مسئول ادامه داد:در بخش رونق تولید و فعالیت بهین یاب نیز اقدامات خوبی در استان صورت گرفته و سال گذشته هزار و 131 مورد پرداخت به مبلغ 10 هزار میلیارد ریال صورت گرفت.
وی گفت: استان قزوین در اعطای تسهیلات بهین یاب از حیث مبلغ رتبه سوم و از حیث تعداد، رتبه چهار کشور را دارد.
حبیبی با انتقاد از بانک های خصوصی استان، گفت: 15 بانک خصوصی استان 42 هزار میلیارد ریال منابع در اختیار داشته و نسبت مصارف آنها به منابع 34 درصد است ولی 65 درصد منابع خود را به تهران ارسال می کنند.
معاون استاندار ادامه داد: بارها این موضوع از طریق استاندار قزوین به تهران و بانک مرکزی اعلام شده است که بانک های خصوصی باید نقش خود را در توسعه استان تعریف کنند و مشارکت جدی تری در طرح های اقتصادی و مالی استان داشته باشند.
6101

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال