نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

نظام آمریکا رو به افول و فروپاشی است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که نظام آمریکا رو به افول و فروپاشی است و این موضوع مورد تایید تحلیگران آمریکایی نیز قرار گرفته است..

به گزارش ایرنا ، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه افزود: پیروی از آمریکا و کشورهای غربی منجر به شکست خواهد شد، زیرا رهبران سیاسی زیادی در دنیا بودند که برای رضایت این کشورها ، اقدامی انجام دادند و در نهایت مورد غضب و خشم آنها قرار گرفتند.
امام جمعه قزوین تاکید کرد : خیلی از رهبران دنیا همانند صدام و نظام های طاغوت، برای رضایت آمریکا و کشورهای غربی مقابل نظام جمهوری اسلامی قرار گرفتند و در نهایت برای خودشان جهنم ساختند، بنابراین تلاش برای جلب رضایت کشورهای مستکبر ،
همانند چوب دستی است که برای جلوگیری از ریزش دیوار متزلزل استفاده می شود و گویا خبر ندارند که این رفتار آنها به ذلیل شدن و خواری منجر می شود.
آیت الله عابدینی تصریح کرد: کاری که برای رضایت بنده خدا باشد و رضایت خدا را در نظر نگیرد، باطل و رو به شکست است و متاسفانه خیلی ها از روی ناآگاهی در این مسیر سرازیری قرار می گیرند.
امام جمعه قزوین بیان داشت: برخی از افراد در بین دوستان، اقوام و حتی در محل کار، اقداماتی را برای رضایت روسا و حتی مردم انجام می دهند و گاهی برای گرفتن رای بیشتر اقدام می کنند و هیچ برایشان مهم نیست که خدا راضی باشد یا نه و اینها کسانی هستند که مورد خشم و غضب اطرافیان واقع می شوند.
آیت الله عابدینی ادامه داد: اگر در راه خدا گام برداریم، بعدها از رضایت مردم نیز بهره مند خواهیم شد و به عنوان مثال امام(ره) زمانی که قیام کرد، از حمایت مردم برخوردار نبود و تمام اقداماتش در راه رضای خدا و اسلام بود ولی بعدها مردم با شیوه سیاسی او آشنا شدند و به حمایت از آن حضرت برخاستند.
نماینده ولی فقیه در قزوین گفت: در راه رضای خدا گام برداشتن و پشت کردن به تطمیع دنیا، عین تقوی الهی است که باید آن را در درونمان تقویت کنیم.
وی ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) فرمودند که هرکسی به دنبال رضایت خلق باشد و برخلاف رضایت خدا گام بردارد، مورد خشم و غضب خدا قرار می گیرد.
امام جمعه قزوین یکی از راه های گام نهادن در راه خدا را هجرت از گناه اعلام کرد و گفت: در طول تاریخ افراد زیادی بودند که در مجاورت گناه و ظلم قرار داشتند و برای مبارزه به هجرت اقدام کردند و هجرت مکانی توسط پیامبر اکرم و امام (ره) نمونه بارز این هجرت هاست و حتی چندی پیش بانویی اروپایی به دین اسلام روی آورد و برای آنکه در شرایط مکانی درستی قرار نداشت، تصمیم به هجرت گرفت و اکنون به عنوان یک مبلغ دینی فعالیت می کند.
آیت الله عابدینی در بخش دیگری از خطبه ها یادآور شد: کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین فرصت بسیار خوبی است تا از ظرفیت و توانمندی حیات معنوی شهدا نهایت استفاده را ببریم و نباید آن را به یک جلسه معمولی تبدیل کنیم، لذا از شهروندان شهیدپرور استان تقاضا دارم در این مراسم باشکوه حضور حداکثری داشته باشند.
نماز جمعه هر هفته در مسجد النبی شهر قزوین برگزار می شود.
9925/6012

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال