تورهای علمی راهکاری برای توسعه ارتباط دانشگاه و صنعت است

قزوین - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قزوین از اعضای کمیته اجرایی ستاد هفته پژوهش خواست برگزاری تورهای صنعتی در هفته پژوهش را برای توسعه ارتباط بین دانشگاه و صنعت در دستور کار قرار دهند.

به گزارش ایرنا، ابوالفضل یاری روز سه شنبه در نشست کمیته اجرایی ستاد استانی هفته پژوهش در قزوین افزود: برگزاری تورهای صنعتی هم در بخش کشاورزی و هم واحدهای دانش بنیان در مدت پنج روزه برگزاری بزرگداشت هفته پژوهش راهکار مناسبی در جهت تقویت هرچه بهتر ارتباط صنعت با دانشگاه است.
وی اضافه کرد:برگزاری دوره های تخصصی نیز به عنوان برنامه های جنبی این هفته می تواند راهکار موثر دیگری در همین خصوص باشد.
یاری با تاکید براینکه طرح های پژوهشی استان باید در راستای حل مشکلات و نیازها تهیه شوند،گفت: همچنین باید تجاری سازی محصولات و دستاوردهای علمی و فناوری نیز به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.
وی همچنین گفت: باید تلاش کرد تا هفته پژوهش امسال نسبت به سال های گذشته با شکوه و جدیت هرچه بیشتری برگزار شود و در این راه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تمام تلاش خود را در جهت حمایت مادی از این برنامه ها می کند.
رییس دانشگاه پیام نور استان قزوین نیز در ادامه این نشست از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان قزوین به میزبانی این دانشگاه خبر داد و گفت: با برپایی این نمایشگاه 44 غرفه به دستاوردهای دستگاه های اجرایی و دانشگاه و مراکز رشد اختصاص می یابد.
رضا رسولی شربیانی افزود: البته فضای پیش بینی شده برای این نمایشگاه برای افزایش تعداد غرفه ها به 60 عدد ظرفیت دارد.
در پایان این نشست اعضای شرکت کننده پیشنهادها و درخواست های خود را برای برگزاری بهتر مراسم هفته پژوهش مطرح کردند.
این نشست به منظور بررسی و تبادل نظر در خصوص مکان برگزاری نمایشگاه با در نظر گرفتن سهولت دسترسی دانشگاهیان و عموم مردم، نوع جوایز برگزیدگان پژوهش و شیوه تامین اعتبار آنها، سالن اجرای مراسم سخنرانی و امور پشتیبانی گرامیداشت هفته پژوهش برگزار شد.
بنا بر تصویب شورای سیاست گذاری ستاد برگزاری مراسم هفته پژوهش، امور اجرایی گرامیداشت این هفته در سال جاری به دانشگاه پیام نور قزوین واگذار شده است.
برنامه های هفته پژوهش از 25 آذر ماه آغاز و تا 28 آذرماه ادامه دارد.
7388*3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال