اورژانس نقش پر رنگی در حوادث و برنامه های کشور دارد

قزوین -ایرنا - معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قزوین گفت: اورژانس در حوادث و برنامه های ملی و مذهبی مختلف از جمله راهپیمایی ها، طرح های امداد و نجات تابستانی و زمستانی، زلزله و پیاده روی اربعین حسینی برای خدمات رسانی به مردم حضوری پررنگ دارد.

به گزارش ایرنا احمد قاسمی به مناسبت سالروز تاسیس سازمان اورژانس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر قزوین افزود: در زلزله کرمانشاه در زمستان سال گذشته بیمارستان صحرایی قزوین بلافاصله در راه بازگشت از مراسم پیاده روی اربعین در منطقه ثلاث باباجانی این استان مستقر و خدمات خود را به بیش از 10هزار نفر از زلزله زدگان ارائه کرد.
وی با بر برشمردن چند اقدام شاخص سال گذشته اورژانس شهرستان قزوین گفت:نصب دستگاه های الکتروشوک بر روی تمام آمبولانس ها، سامانه دیسپچ ارتباطات و راه اندازی سامانه پایش داده های مراقبت درمانی از جمله این اقدامات بوده است.
معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قزوین اظهار داشت: سال گذشته اورژانس 115 به یک سازمان تبدیل شد که امیدواریم در ادامه راه خطیری که در جهت خدمت رسانی به بیماران و حادثه دیدگان دارد،موفق عمل کند.
قاسمی اضافه کرد: در حال حاضر 330نیرو شامل پزشک، پرستار، تکنسین هوشبری، ماما و تکنسین فوریت های پزشکی در اورژانس پیش بیمارستانی قزوین در حال ارایه خدمات به بیماران و مصدومان حوادث هستند.
اورژانس به دنبال فروریختن سقف سالن انتظار فرودگاه مهرآباد و با احساس نیاز به وجود سیستم از قبل طراحی شده ای برای کمک و انتقال مجروحان در سال 54 تاسیس شد.
7388/6012

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال