رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

امسال بیش از تعهدمان گندم خریداری می کنیم

قزوین-ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: امسال با توجه به تعهد خرید 205 هزار تنی گندم از کشاورزان استان، پیش بینی می شود این میزان به 220 هزار تن نیز افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، فاطمه خمسه روز پنجشنبه در ششمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: از ابتدای فصل خرید تاکنون بیش از 165 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است.
وی به تولید با کیفیت گندم استان و میزان پایین سن زدگی در آن اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه با هماهنگی انجام شده و با پشتیبانی امور دام، ذخیره سازی و خرید جو برای واحدهای دام و طیور استان نیز انجام شده است.
به گفته خمسه، برای حمایت از تولید کنندگان استان از ابتدای سال جاری هفت هزار و 190 تن ذرت، 510 تن جو و یک هزار و 880 تن سویا تامین و توزیع شده و برای عدم کشت ذرت اطلاع رسانی شده است.

** خرید تضمینی شیر از دامداران استان قزوین آغاز شد
رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین نیز در این جلسه گفت: کار خرید شیر از دامداران استان قزوین آغاز شده و از هفته آینده روزانه یک واحد و مرکز، شیر خریداری شده از کشاورزان را تحویل خواهند گرفت.
محمود محمودی اضافه کرد: در حال حاضر خرید گندم توسط 10 مرکز و تعاونی زیر مجموعه این سازمان انجام می شود.
وی با اشاره به خرید 22 هزار تن گندم از سوی این سازمان، تاکید کرد: چهار مرکز خرید نیز هشت هزار و 200 تن کلزای کشاورزان این استان را خریداری کرده است.
6101/8054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال