نخستین خانه تئاتر قزوین احداث می شود

قزوین-ایرنا-رییس سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت: کار احداث نخستین خانه تئاتر شهر قزوین در مجاورت بوستان ملت بزودی آغاز خواهد شد.

محمد اسماعیل حافظی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مساحت این مکان که شامل سالن آمفی تئاتر، فضای سبز، رمپ و فضای خاص ورودی می باشد، سه هزار متر در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: در طبقه همکف این ساختمان با 500 متر مربع آرشیو سمعی بصری، جلسات داوری و نقد نمایش، پلاتو عروسکی برای کودکان و کافه کتاب پیش بینی شده است.
حافظی ادامه داد: طبقه اول خانه تئاتر نیز با 900 متر مربع شامل سالن انتظار و گالری، بلک باکس(محل اصلی اجرای نمایش)، اتاق گریم و رختکن، اتاق کارگردان و پشت صحنه خواهد بود.
این مسئول شهرداری قزوین گفت: در طراحی این بنا همچنین 2 سن روباز در پشت و روبه روی ساختمان برای برپایی تئاترهای خیابانی در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: در طراحی این مکان که با مشارکت اهالی هنر خصوصا تئاتر اجرا می شود، تلاش شده در بخش معماری از فرم خاص و منحصر به فرد با بهره گیری از معماری ایرانی و اسلامی استفاده شود.
رییس سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، اجرای طرح هایی چون پل طبیعت، بام قزوین و بوستان آمورش شهروندی را نیز از دیگر طرح های در دست اقدام شهرداری در آینده اعلام کرد.
7388*3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال