هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

سایه سنگین بحران آب در روستاهای قزوین

شماره جدید روزنامه ولایت در مطلبی با تیتر 'سایه سنگین بحران آب در روستاهای قزوین' این موضوع را در گفت وگو با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مورد بررسی قرار داده است.

در این مطلب محمد علیزاده مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی قزوین گفته است: سالیانه حدود 21 میلیون مترمکعب آب برای 113 هزار مشترک روستایی در سطح استان به فروش می‌رسد و از 600 روستای بالای 20 خانوار حدود 500 روستا تحت پوشش خدمات شرکت هستند، به عبارتی 90 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش خدمات هستند.
وی افزوده است: 10درصد روستاهای هم مشکل آب دارند که تحت پوشش نبودن این روستاها به معنای این نیست که آب ندارند بلکه کنتور و آب بهداشتی ندارند و تحت کنترل و نظارت این شرکت نیستند.
علیزاده ادامه داده است: انشعابات غیرمجاز از مهم‌ترین چالش‌هایی است که در سطح روستاها با آن مواجه هستیم به طوری که سالیانه 600 تا 700 مورد از این دست شناسایی می‌شوند.
وی در این گفت وگو اظهار داشته است: از ساکنین در روستاها می‌خواهیم که هر گونه انشعابات غیرمجاز را سریعا به سامانه 1523 و ادارات آب و فاضلاب روستایی اطلاع دهند.
علیزاده همچنین گفته است در حوزه کوهستان به دلیل وجود چشمه‌های متعدد مشکل خاصی نداریم اما در دشت قزوین به دلیل برداشت‌های بی‌رویه، سطح آب بسیار پایین رفته به طوری که در بویین‌زهرا اگر در 20 متری به آب می‌رسیدیم حالا در 200 متری به آب می‌رسیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی قزوین شوری آب در بخش مرکزی شهرستان بویین‌زهرا را نیز از جمله مشکلاتی عنوان کرده که برای مهار آن سد بالاخانلو در حال احداث است که تا 5 سال دیگر وارد مدار می‌شود.
خشونت مردانه در خانه با قلم فریبا پروینیان، جوانان، کنجکاوی ها یا انحرافات اجتماعی با قلم لیلا رضایی، رد خون در سایه نکبت اعتیاد با قلم محمد معصومیان و دردهایی که از کاسه صبر سرریز می شوند با قلم نفیسه کلهر از دیگر عناوین گزارش های این شماره روزنامه ولایت است.
روزنامه ولایت به مدیر مسئولی سید عبدالعظیم موسوی و سردبیری محمدحسن سلیمانی در قزوین منتشر می شود.
7388*3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال