جودوی قزوین 6 قهرمان فراملی دارد

قزوین-ایرنا-رییس هیات جودوی قزوین گفت: این رشته در استان دارای 6 قهرمان فراملی و 18 قهرمان ملی است.

اردشیر موحد دانش روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد ورزشکاران این رشته نیز با درصدی افزایش نسبت به سال گدشته به 400 ورزشکار رسیده است.
این مسئول ورزشی ادامه داد: این رشته ورزشی در استان دارای سالن اختصاصی است اما برای تامین تاتامی برای شهرستان ها با مشکل مواجه هستیم.
وی افزود: در حال حاضر تمامی هیات های جودوی شهرستان های استان قزوین به جز بوئین زهرا فعال هستند و امیدواریم هیات این شهرستان نیز با رفع مشکلات به زودی فعال شود.
موحد دانش خاطر نشان کرد: حدود 25 مربی جودو در استان وجود دارد که هفت نفر آنان فعال هستند و برنامه ریزی لازم برای ارتقا و افزایش سطح دانش فنی بین افراد انجام گرفته است.
رئیس هیات جودو استان قزوین گفت: رشته های کوراش و جوجیتسو نیز زیر نظر این هیات مشغول فعالیت هستند اما به دلیل فقدان مربی رسمی هنوز در استان آنچنان فعال نشده اند ولی در حال برنامه ریزی برای فعال سازی آنها هستیم.
وی با اشاره به اعتبارات این رشته ورزشی،اظهار داشت: خوشبختانه با نگاه مثبت مدیر کل ورزش و جوانان در سال جاری از وضعیت اعتباری خوبی نسبت به سالهای گذشته برخوردار هستیم و هرچند برنامه های ورزشی این هیات از اعتبارات موجود بیشتر است ولی در مجموع از وضعیت فعلی راضی هستیم.
موحد دانش اضافه کرد:در سال گذشته با تمامی محدودیت ها و تنگناهای اعتباری ورزشکاران این رشته در سه مسابقه قهرمانی کشور در رده های نوجوانان، جوانان و امید شرکت کردند و رامین صفویه قهرمان فراملی استان در چندین رویداد جهانی و قهرمانی از قبیل گراند اسلم،اردوی ژاپن،هلند و گرجستان حضور یافت.
وی همچنین با اشاره به برنامه های پیش روی هیات،گفت: 24 ورزشکار و مربی استان در لیگ امید کشور در سال جاری بعد از هشت سال وقفه حضور می یابند که تجربه خوبی برای درخشش در لیگ های بعدی خواهد بود.
6101*3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال