هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

سرگردانی مردم در میان تلّی از خاک و آوار

هفته نامه نسیم حق عنوان اول شماره جدید خود را به سرگردانی مردم در میان تلّی از خاک و آوار اختصاص داده و به موضوع بلاتکلیفی در طرح توسعه آستان امامزاده حسین(ع) پرداخته است.

در این مطلب آمده است: طرح توسعه و ساماندهی حرم مطهر امامزاده حسین(ع) قزوین در وسعت18هکتار اجرا شده و در فاز اول طرح ساخت زائرسرا، پارکینگ، سرویس بهداشتی و خرید و تملک واحدهای اطراف حرم پیش بینی شد که بر اساس آن در مجموع باید حدود350 ملک برای اجرای طرح تملک می شد.
این مطلب افزوده است: گذشت زمان موجب اجرایی شدن این پروژه نشد و شهرداری تنها توانست طی این سال ها بخشی از خانه های قرار گرفته در طرح را تملک و تخریب کند و در نهایت تخریب چند در میان خانه های مردم، فضایی نامطلوب را به وجود آورد و محیط را برای زندگی نامساعد کرد!
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در این زمینه گفته است: باید بازنگری اساسی در طرح موسوم به ساماندهی امامزاده حسین صورت گیرد و اگر صرفا مشکل را کالبدی ببینید و عنوان کنید که آنجا بافت فرسوده ای دارد نتیجه آن می شود که می بینید و وضعیت کنونی شبیه به سوریه و یمن است.
محمدعلی حضرتی افزوده است: فاجعه ای که امروز در محله دباغان رخ داده علاوه بر تخریب بافت ارزشمند تاریخی، بافت اجتماعی آن محله را نیز منهدم کرده است و آسیب شدید اقتصادی و اجتماعی به این بخش از شهروندان قزوینی وارد شده و آنها را از هست و نیست ساقط کرده و برای این کار بی گمان هیچ مجوزی از میراث فرهنگی دریافت نشده است.
کار، حق کودکان نیست به قلم فریبا قاسمی، حرکت خزنده آلودگی هوا به سمت قزوین با قلم زهرا محبی و تناقض گویی نمایندگان و دولتی ها در ماجرای افزایش نرخ بنزین از دیگر عنوان های این شماره نسیم حق است.
دوهفته نامه فرهنگی اجتماعی اقتصادی و سیاسی نسیم حق استان قزوین به مدیرمسئولی داود محمدی منتشر می شود.
7388/6012

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال