بازآفرینی محلات به عنوان یک وظیفه ملی اجرایی شود

قزوین-ایرنا-استاندار قزوین گفت: بازآفرینی محلات براساس تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری از اهمیت زیادی برخوردار بوده و از این رو باید آن را به عنوان یک وظیفه ملی اجرایی کرد.

به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی استان که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، افزود: با توجه به اهمیت برنامه بازآفرینی محله های شهری، مقام معظم رهبری در ابتدا به آن ورود پیدا کردند و در مرحله بعد رئیس جمهور نیز اجرای این برنامه را در یک برنامه زنده تلویزیونی ابلاغ کردند.
به گفته وی، آن چنانکه در طرح های آمایش به سه عنصر انسان، فضا و فعالیت توجه می شود باید در طرح ملی بازآفرینی شهری نیز به این عناصر توجه کرده و برای آنها برنامه ریزی شود.
استاندار قزوین با بیان اینکه در برنامه ریزی برای زندگی مردم باید همه جوانب را در نظر گرفت و به تمام شئون رفاهی توجه شود، اظهار داشت: در این طرح حتی تغییر رفتار انسان ها و فرهنگ زندگی نیز مورد توجه قرار گیرد .
زاهدای ادامه داد: برنامه ملی بازآفرینی تکمیل کننده سه برنامه مورد اجرا شده در کشور بوده اما برای تجمیع اقدام های مشترک در حوزه های عمرانی، فرهنگی، اقتصادی، خدماتی، سیاسی، انتظامی و امنیتی نیازمند فرآیندهای جدید هستیم.
وی با اشاره به اینکه بدون مشارکت مردم اجرای این طرح امکان پذیر نبوده و اگر هر نوع اقدامی بدون در نظر گرفتن ساختار روحی و رفتار پیچیده انسان ها اجرا شود، ابتر خواهد ماند، افزود: برای موفقیت در این طرح کارکرد مدیران اجرایی در بازآفرینی شهری نباید مغایرتی با زندگی مردم داشته باشد.
زاهدی با اشاره به قراردادهای منعقد شده در زمینه بازآفرینی شهری میان دستگاه های استان، اظهار داشت: تعهدات و توافقات گذشته در این زمینه باید مورد پیگیری قرار گرفته و دستگاه ها نیز به وظایف خود در این خصوص پایبند باشند.
استاندار قزوین یادآور شد: پیش از آغاز طرح ملی بازآفرینی یک محله باید در ابتدا مطمئن باشیم که کار به پایان می رسد در غیر این صورت با رها کردن آن باعث نارضایتی مردم و ایجاد آسیب اجتماعی می شویم.

**تداخل بافت های ناکارآمد و تاریخی مانع تسریع در بازآفرینی شهری است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین نیز در این جلسه گفت: باید برای بازآفرینی شهری از فضاهای اداری و املاک دولتی موجود در فضای طرح بهره برداری بیشتری کرد تا هرچه سریع تر به اهداف مورد نظر دست یابیم.
علی فرخزاد ادامه داد: در سال های گذشته برای احداث موزه تاریخ تمدن جهان اسلام تعهدات و توافقاتی میان دستگاه های استان صورت گرفته که امیدواریم با این طرح جدید تدام یابد.
وی در پایان تاکید کرد: بازآفرینی در برخی از محلات استان نیمه تمام رها شده و مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده که امیدواریم با همکاری و هم افزایی مسئولان دستگاه های اجرای شاهد تسریع در تکمیل آنها باشیم.
استان قزوین حدود یک هزار و 530 هکتار بافت ناکارآمد دارد که 504 هکتار آن در شهر قزوین است.
6101/8054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال