احراز هویت برخط در 32 دستگاه اجرایی قزوین انجام می شود

قزوین-ایرنا- مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری قزوین گفت: طرح احراز هویت برخط (آنلاین) به منظور پرهیز از دریافت کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه از مراجعه کنندگان از فردا چهارشنبه در دستگاه ها،نهادهای عمومی و شهرداری های استان اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، حامد فتوحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در مرحله اول در 32 دستگاه به صورت آزمایشی و در مرحله بعد تا اواسط تیرماه سال جاری در تمامی دستگاه های اجرایی و خدماتی استان عملیاتی می شود.
وی خاطر نشان کرد: در این طرح کلیه دستگاه های خدمات رسان از قبیل آب، برق، گاز، تلفن، منابع طبیعی،جهاد کشاورزی، مالیات، ثبت احوال،تامین اجتماعی،بیمه سلامت، دفاتر پیشخوان خدمات دولت، دفاتر خدمات قضایی و پلیس + 10 مکلف هستند هنگام ارایه خدمات به مردم از دریافت کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه خودداری نمایند.
وی اضافه کرد: تکریم ارباب رجوع،جلوگیری از افزایش بی رویه کاغذ،رعایت مسائل زیست محیطی،حذف فضای فیزیکی برای نگهداری اسناد و آرشیوها،جلوگیری از جعل اسناد و فساد اداری،کاهش تردد به ادارات و سهولت خدمات رسانی از جمله مزیت های اجرای این طرح هستند.
فتوحی خاطر نشان ساخت: سامانه مربوطه در ابتدا جهت احراز هویت کارت ملی و شناسنامه و در آینده برای کلیه اسناد مورد نیازجهت احراز اصالت از قبیل گذرنامه،کارت پایان خدمت،پروانه اصناف،گواهی نامه و استعلامات هویتی استفاده می شود.
وی افزود: این سامانه در راستای ماده 68 قانون برنامه ششم توسعه کشور برای استناد پذیری الکترونیکی توسط دولت اجرا می شود و گام بلندی در راستای اجرا و توسعه دولت الکترونیک است.
وی خاطر نشان کرد: در حوزه دولت الکتروینک چند برنامه مهم دیگر از قبیل پایگاه اطلاعات نشانی مکان محور (جی نف) و طرح الکترونیکی کردن استعلامات بین دستگاه ها در استان در حال اجرا هستند که موجب افزایش رضایتمندی مردم و بالا رفتن سطح پاسخگویی مسئولان خواهند شد.
6101*3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال