همایش ملی شعر طنز در قزوین برگزار می شود

قزوین-ایرنا-رییس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گفت: امسال نخستین همایش ملی شعر طنز را با استفاده از ظرفیت هنرمندان انجمن ادبی عبید برگزار می کنیم.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، محمد درافشانی در اولین نشست هم اندیشی با هنرمندان قزوین که با حضور اعضای مرکز هنرهای ادبی عبید برگزار شد،افزود: برگزاری این همایش نقش بسزایی در ارتقای سطح فرهیختگی عموم مردم،نشاط اجتماعی و ایجاد انگیزه در شاعران و دوستداران شعر طنز خواهد شد.
وی اضافه کرد: همچنین با توجه به خلاء برگزاری همایش تجلیل از نخبگان،فرهیختگان و هنرمندان درصدد هستیم به منظور حمایت از این قشر امسال یک همایش ملی برگزار کنیم.
درافشانی با تبیین برخی از اهداف و برنامه های این سازمان،ادامه داد: رویکرد شهرداری قزوین استفاده حداکثری از ظرفیت انجمن های هنری شناسنامه دار، فعال و توانمند است و در این راستا برگزاری نشست های هم اندیشی با انجمن های هنری شناسنامه دار و توانمند به منظور همفکری و تبادل نظر بیشتر در دستور کار سازمان قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی زیر بنای اصلی توسعه شهری است،گفت: تلاش می کنیم تا برنامه های فرهنگی و هنری شهرداری قزوین با اجرای انجمن های هنری حوزه های مختلف برگزار شود.
درافشانی اظهار امیدواری کرد با بهره گیری از توانایی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه انجمن های هنری و همچنین با برقراری تعامل دو سویه انجمن ها و سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گام های اثربخش و تاثیرگذاری در راستای توسعه فرهنگ و هنر شهر قزوین برداشته شود.
مسئول مرکز هنرهای ادبی عبید نیز در این نشست گفت: رویکرد مسئولان فرهنگی و متولیان این حوزه در اجرای برنامه ها باید اعتماد بخش و آفریننده باشد و در این میان شایسته است از روش های متعارف آزموده شده ای که جز هزینه نتیجه اثر بخشی نداشته است،پرهیز شود.
محمد جواد حضرتی افزود: برنامه های فرهنگی در سطح شهر باید منجر به ایجاد نشاط اجتماعی و امید به زندگی شوند.
وی اضافه کرد: رویدادهای فرهنگی مستمر نظیر شب های شعر موجب افزایش سطح فرهیختگی عموم مردم می شود به شرط آنکه استمرار داشته باشد.
وی با قدردانی از سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین جهت برگزاری سلسله نشست های هم اندیشی با انجمن های هنری، افزود:هم‌اندیشی و اولویت شناسی در کارها و برنامه ها، موجب هم‌افزایی هنرمندان می شود.
7388*3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال