پزشکان قزوینی به 2هزار زلزله زده کرمانشاهی خدمات دادند

قزوین-ایرنا-رییس مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین از ارایه خدمات پزشکی عمومی و تخصصی تیم درمانی اعزامی استان در کرمانشاه به 2 هزار بازمانده زلزله زده خبر داد.

علی فخار سلیمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم دانشگاه علوم پزشکی قزوین متشکل از سه گروه درمانی، اورژانس پیش بیمارستانی و بهداشت با درخواست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از 22 فروردین ماه به مناطق زلزله زده ثلاث بابا جانی، قصر شیرین و سرپل ذهاب اعزام شد و فردا 29 فروردین ماه ماموریت خود را به اتمام می رساند.
وی اضافه کرد: در این تیم 30 نفره چهار پزشک متخصص، چهار پزشک عمومی،10نیرو از اورژانس115 و 12 نفر به عنوان تیم سلامت روان حضور دارند که هم در مراکز بیمارستانی و هم در مراکز جامع سلامت به متقاضیان در حال خدمت رسانی هستند.
این مسئول افزود: تیم پزشکان متخصص اعزام شده از قزوین به کرمانشاه شامل 2 پزشک طب اورژانس، یک متخصص عفونی و یک متخصص زنان و زایمان است.
فخار سلیمانی ادامه داد:در این مدت تیم های سلامت روان قزوین نیز با حضور در 100روستای کرمانشاه، خدمات بهداشت روان را به بازماندگان زلزله سال قبل ارایه کردند.
وی همچنین گفت: حدود 200 ماموریت اورژانسی نیز توسط تیم فوریت های پزشکی قزوین در این مناطق انجام شده است.
7388*3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال