100 هکتار از شهرک صنعتی خرمدشت تصرف شده است

قزوین-ایرنا-مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: 100 هکتار از اراضی شهرک صنعتی خرمدشت به صورت عدوانی تصرف شده و 100 هکتار دیگر برای کشت آماده سازی شده است.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا خانپور عصر دوشنبه در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت المال که در دادگستری قزوین برگزار شد، افزود: این شهرک با سه هزار هکتار مساحت که یک هزار و 752 هکتار آن از مصوبات سفر ریاست جمهوری به عنوان شهرک بین المللی خریداری شده و 350 هکتار آن نیز به سرمایه گذاران واگذار شده، از بزرگترین شهرک های صنعتی کشور محسوب می شود.
وی ادامه داد: سرمایه گذاران متعددی برای سرمایه گذاری در این شهرک از جمله پژو فرانسه، رنو فرانسه و اتاق صنایع معادن استانبول ترکیه از آن بازدید کرده و برای سرمایه گذاری در آن نیز اعلام آمادکی کرده اند.
به گفته وی، متاسفانه به دلیل مرغوبیت اراضی و بازدارندگی اندک آراء قضایی و طولانی شدن صدور رای، متصرفان برای تصرف این اراضی اقدام کرده اند.
خانپور اضافه کرد: تمامی این اقدامات در حالی صورت گرفته که برای مشخص شدن تمامیت اراضی این شهرک صنعتی، ایجاد نهر و مسایل پیشگیرانه در حاشیه زمین های خریداری شده انجام گردیده اما باز تصرف در این اراضی صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: با توجه به گزارش های ارائه شده برای حفظ حقوق بیت المال و دولت، اقدامات لازم را انجام داده و تمامی کارهای لازم برای رفع تصرف و محکومیت متصرفان نیز صورت گرفته است.
خانپور اضافه کرد: امیداوریم با برخورد جدی نسبت به خلع ید متصرفان، اقدام قانونی به عمل آمده و در آینده نیز شاهد تصرفات اراضی این شهرک نباشیم.
مدیرکل آب منطقه ای استان قزوین نیز در این جلسه گفت: هشت حلقه چاه فرم یک را در این منطقه پلمپ کردیم و در صورت دریافت حکم قضائی نسبت به تخریب و انسداد آنها نیز اقدام خواهد شد.
حمید پویا افزود: چاه های غیرمجاز در شهر خرمدشت کمتر از 10 حلقه است که باید برای شناسائی آنها اقدام کنیم.
وی ادامه داد: در شهرک صنعتی خرمدشت نیز براساس گزارش کارشناسان، 200 هکتار زیر کشت رفته و 500 هکتار دیگر برای کشت آماده سازی شده است.
شهرک صنعتی خرمدشت از توابع شهرستان تاکستان با سه هزار هکتار مساحت در 74 کیلومتری جنوب قزوین واقع شده است.
6101/8054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال