هفت هزار پست سازمانی در محیط زیست خالی است

قزوین-ایرنا-معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست از وجود هفت هزار پست خالی در این سازمان خبر داد و گفت: برای رفع مشکل کمبود نیروی انسانی پیگیر اخذ مجوزهای استخدامی هستیم.

به گزارش ایرنا، کریم شافعی عصر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سابق و جدید حفاظت محیط زیست استان قزوین، افزود:
هم اکنون 15هزار پست سازمانی در سازمان محیط زیست کشور وجود دارد.
شافعی با اشاره به اینکه امسال آزمون استخدامی برای جذب 200 کارشناس ارشد و دکترا و همچنین 300 محیط بان جدید را برگزار خواهیم کرد، ادامه داد: در راستای تامین نیروهای زبده و کارشناس در امر محیط بانی به دنبال آن هستیم تا دانشکده محیط زیست را به دانشکده محیط زیست و محیط بانی تبدیل کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود محیط زیست را مجموعه ای از عوامل تاثیرگذار در خلقت و حیات انسان ها دانست و افزود: این سازمان متولی بهینه سازی زندگی برای انسان، حیوانات و گیاهان است.
به گفته وی، مسئولان به محیط زیست نه به عنوان یک سازمان، بلکه به عنوان محیط زیست حیات تمام گیاهان، حیوانات و بشر نگاه کنند.
شافعی با تاکید بر اینکه باید بسترها را برای برداشتن عوامل تخریب گر محیط زیست فراهم کرد، ادامه داد: هم اکنون شاهد عدم استفاده بهینه از منابع آب، خاک و هوا هستیم و باید طرح جامع آب، خاک و مدیریت هوا را برای همه استان های کشور داشته باشیم.
وی اضافه کرد: برای این کار از سال جاری اعتبارات خود را بر مبنای برنامه های اعلام شده از سوی استان ها اختصاص می دهیم.
شافعی در ادامه به کانون های گرد و غبار در مناطق مختلف کشور از جمله آبیک قزوین اشاره کرد و گفت: برای کنترل و مدیریت این معضل، برنامه و طرح مناسبی باید با مشارکت دانشگاه ها طراحی شود تا پس از ارائه، اعتبارات مورد نیاز آن نیز تخصیص یابد.
شافعی همچنین به موضوع پسماندها اشاره کرد و افزود: با تلاش مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت کشور، مجلس در تبصره 6 خود 10 هزار میلیارد ریال برای پسماندها پیش بینی کرده است.
وی ادامه داد: اگر برای تمام استان ها طرح های معین مدیریت انواع پسماند عادی، خطرناک و هسته ای تهیه شود تا چند سال آینده مشکلی به نام پسماند در کشور نخواهیم داشت.
وی، پساب ها را خطری جدی برای محیط زیست دانست و از استانداری ها و شرکت های آب منطقه ای خواست با مدیریت و فراوری آنها به حفظ محیط زیست و استفاده از پساب های فرآوری شده در حوزه های مختلف کمک کنند.
شافعی در ادامه از طرح لایحه مربوط به حمایت از محیط بان ها در مجلس خبر داد و گفت: این لایحه به زودی در کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی بررسی می شود و امیدواریم مورد تصویب قرار گیرد.
شافعی درباره بیمه تکمیلی محیط بانان نیز گفت: قانون فعلی اجازه نمی دهد از اعتبارات جاری، پولی در این زمینه به مصرف برسد اما این موضوع در قالب جبران خسارت در هیات وزیران مطرح و درخواست های لازم را نیز در این زمینه کسب کرده ایم.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور در پایان این مراسم ضمن قدردانی از خدمات سیاوش شمسی پور، حسن پسندیده را به عنوان مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست استان قزوین معرفی کرد.
7388/8054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال