دره نوردی پیشتاز رشته های کوهنوردی در قزوین است

قزوین-ایرنا-رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قزوین گفت: دره نوردی یکی از رشته های پرطرفدار در بین ورزشکاران این استان بوده و بسیاری از جوانان قزوینی را نیز به خود مشغول کرده است.

غلامحسن نکونام روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: رشته دره نوردی که از شاخه های کوهنوردی محسوب می شود در قزوین از سابقه طولانی برخوردار بوده تا جایی که طی سال های اخیر 28 دره توسط ورزشکاران این رشته در استان گشایش یافته است.
وی ادامه داد: در سال گذشته نیز بیش از یک هزار ورزشکار دره های استان را پیمایش کرده بودند در حالی که تعداد غارنوردی های استان به 30 مورد هم نمی رسید.
نکونام با اشاره به اینکه جذابیت و هیجان موجود در رشته دره نوردی موجب شده که متقاضیان بسیاری برای حضور در این رشته اعلام آمادگی کنند، گفت: این رشته ورزشی بدون کمترین تبلیغ امروز به یکی از رشته های پرطرفدار کوهنوردی در استان قزوین تبدیل شده است.
به گفته وی، دره ها، پناهگاه و مامن جانوران وحشی و محیطی بکر و دست نخورده هستند و صعب العبور بودن آنها به ظرفیت دره های استان افزوده است.
نکونام در بخش دیگری از سخنان خود به گشایش دره نوده در منطقه رودبار الموت قزوین طی روزهای اخیر اشاره کرد و افزود: این دره با درجه سختی معمولی و 12 آبشار در هفت فرود توسط فعالان دره نوردی قزوین گشوده شد.
وی ادامه داد: این دره همچنین دارای پوشش گیاهی انبوه بوده و در این گشایش از چهار کارگاه طبیعی و سه کارگاه مصنوعی برای فرود استفاده شد.
6101/8054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال