سه هزار رقبه در قزوین سنددار شدند

قزوین-ایرنا-مدیرکل اوقاف و امور خیریه قزوین گفت: طی سال گذشته و به منظور صیانت از بیت المال و حقوق واقفان، سه هزار رقبه در این استان سنددار شدند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه قزوین، حجت الاسلام غلامرضا عادل در کارگروه تخصصی حقوقی و ثبتی که با حضور مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان برگزار شد، افزود: خوشبختانه نگاه مثبت و عملکرد مدیریتی اداره ثبت به موضوع وقف، یک رویکرد ترویجی بوده که گره گشای بسیاری از مشکلات این حوزه نیز شده است.
وی با اشاره به اینکه قزوین در حوزه وقف و سنددار کردن موقوفات و رقبات توانسته از استان های برتر کشور باشد، ادامه داد: امیدواریم امسال نیز مابقی رقبات این استان را که حدود سه هزار رقبه است را سنددار کرده و از این حیث نخستین استان در کشور شناخته شویم.
حجت الاسلام عادل اضافه کرد: تاکنون حدود 800 موقوفه استان سنددار شده و مابقی پلاک های بدون سند که متعلق به منابع طبیعی است نیز پس از تعیین و تکلیف تا پایان امسال سنددار شوند.
وی با بیان اینکه تاکنون 480 موقوفه در استان قزوین از سوی مراجع قضائی خلع ید شده اند، افزود: نبودن سند و نقشه برای برخی از موقوفات از جمله مشکلات این اداره کل است.
7390/8054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال