دوره ارزیابی سوانح در قزوین آغاز به کار کرد

قزوین-ایرنا-دوره منطقه ای سه روزه ارزیابی تخصصی در سوانح با حضور نمایندگان 11استان کشور به میزبانی قزوین آغاز به کار کرد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر قزوین روز دوشنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: با تشکیل دبیرخانه پروژه ملی ارزیابی در سوانح، در سال 95 تاکنون 9 دوره منطقه ای برگزار شده است.
فرهاد ارجمندی با بیان اینکه دبیرخانه این طرح از ابتدای کار به قزوین سپرده شد، افزود: این استان همچنین برای مرتبه دوم میزبان برگزاری دوره های منطقه ای نیز بوده است.
وی مدت زمان اردوی قزوین را سه روز اعلام کرد و گفت: هر یک از استان های حاضر در این دوره که شامل تهران، البرز، قم، لرستان، کردستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، همدان، ایلام، خوزستان، اصفهان و قزوین هستند دارای 2 نماینده سازمان امداد و نجات می باشند.
ارجمندی، ارزیابی را پایه نخست امدادرسانی در هر سانحه دانست و اضافه کرد: تا پیش از تشکیل این دبیرخانه ارزیابی از سوانح چندان علمی و حرفه ای نبود اما با برگزاری این دوره ها مقدمه ای برای تشکیل تیم های تخصصی و حرفه ای ارزیابی در سوانح شد که به عنوان اولین گروه پس از هر حادثه اعزام و به ارزیابی از وضعیت موجود حادثه دیدگان، خسارت، تلفات و نیازهای اصلی آنان بپردازند.
وی با بیان اینکه پاسخگویی و واکنش موثر به سوانح بدون ارزیابی وضعیت موجود و برآورد کلی ناممکن است، افزود: ارزیابی ها با هدف نجات جان بازماندگان حادثه، تشخیص نیاز قربانیان و برنامه ریزی صحیح برای امدادرسانی همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.
7388/8054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال