23 هزار مددجو تحت پوشش خدمات بهزیستی قزوین هستند

قزوین-ایرنا-معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی قزوین گفت: در حال حاضر 23 هزار مددجو از خدمات و امکانات توانبخشی این اداره کل استفاده می کنند که 60 درصد آنها مرد و 40درصد زن هستند.

راحله جاتن روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: معلولان جسمی حرکتی، نابینایان، ناشنوایان، سالمندان و بیماران روانی از جمله گروه های هدف این حوزه بوده که بخش عمده فعالیت های آن در مراکز درمانی انجام می شود.
وی اضافه کرد: مددجویان یاد شده شامل افراد بی سرپرست، مجهول الهویه و یا دارای خانواده هایی هستند که قادر به پرداخت هزینه های درمانی خود نبوده و یا به عبارت دیگر توانایی نگهداری سالمندان و یا معلولان خود را ندارند.
جاتن ادامه داد: در حال حاضر 19 مرکز توانبخشی شبانه روزی، 18مرکز توانبخشی روزانه و پنج مرکز ویزیت در منزل زیر نظر بهزیستی استان فعالیت می کنند.
به گفته وی، مددجویانی که به همراه خانواده در منازل نگهداری می شوند نیز به مراکز روزانه جهت کاردرمانی، گفتار درمانی و یا سایر موارد ارجاع داده می شود.
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان قزوین در پایان افزود: بیشتر فعالیت این حوزه آگاه سازی جامعه، فعالیت های پیشگیرانه، مناسب سازی فضاهای شهری و استفاده از امکانات شهری است.
7388/8054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال