دمای هوا در قزوین به زیر صفر درجه رسید

قزوین-ایرنا-کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: دمای هوا در بیشتر نقاط این استان از جمله، آوج، کوهین، الموت، آبیک و بوئین زهرا به زیر صفر درجه رسید.

مهدی آخوندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:براساس آخرین تصاویر ماهواره ای و اطلاعات مربوط به نقشه های پیش بینی از روز گذشته با گذر امواج ناپایدار و زبانه های پرفشار، در تمامی نقاط استان شاهد بارش باران بودیم.
وی با بیان اینکه بارش ها در ارتفاعات استان به صورت برف بود، ادامه داد: براساس نقشه های پیش یابی از بعدازظهر امروز /دوشنبه/ شاهد خروج امواج ناپایدار از منطقه و پایداری وضعیت جوی خواهیم بود.
به گفته آخوندی، بیشترین میزان بارش برف در مناطق استان به ترتیب مربوط به آوج، کوهین و آبیک با 6، سه و 2 سانتی متر بوده است.
این کارشناس هواشناسی اضافه کرد: با توجه به نفوذ زبانه های پرفشار هوای سرد، برای امشب و فردا امکان یخ زدگی و بروز خسارت به باغات و مزارع کشاورزی پیش بینی می شود.
آخوندی افزود: بارش باران در شهر قزوین طی شب گذشته 7 میلی متر گزارش شده است.
وی ادامه داد: طی شبانه روز گذشته آوج با چهار درجه سانتیگراد زیر صفر و آبیک با 18 درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین مناطق این استان بودند.
به گفته وی، دمای شهر قزوین نیز در این مدت بین صفر تا 16 درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.
وضعیت جوی استان قزوین را 10 ایستگاه سینوپتیک اصلی و تکمیلی، پنج ایستگاه اقلیم شناسی، 33 ایستگاه باران سنجی مکانیکی، 9 ایستگاه باران سنجی اتوماتیک هشدار سیل و سه ایستگاه خودکار جاده ای ثبت و گزارش می کنند.
6104/8054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال