هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

روزنامه ولایت

تراموای قزوین در انتظار 100 میلیون یورو اعتبار

تیتر نخست شماره جدید روزنامه ولایت امروز سه شنبه به موضوع ایجاد تراموا یا قطار شهری در قزوین و فواید و منابع اعتباری مورد نیاز این طرح پرداخته است.

در این مطلب، پروین شهسواری خبرنگار ولایت گفت و گویی با وهاب میزانی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری داشته و به نقل از وی نوشته است: ایجاد تراموا یا قطار شهری در قزوین در طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر لحاظ شده و تمامی مصوبه‌های قانونی شورای عالی ترافیک کشور را نیز داراست.
به گفته میزانی، به دلیل وجود بافت تاریخی در هسته مرکزی شهر و عدم تعریض خیابان‌ها و توسعه آن در این بافت ارزشمند اجرای طرح تراموا در این محدوده شهر می‌تواند موجب کاهش ترافیک و ساماندهی آن شود.
معاون شهردار قزوین با بیان اینکه در سال‌های گذشته مطالعات فاز صفر و یک اجرای این طرح انجام شده و به اتمام رسیده است، به تامین مالی اجرای این پروژه در قزوین اشاره کرده و خاطرنشان می‌کند: در حال حاضر باید بودجه و اعتبار مورد نیاز برای اجرای تراموا تامین شود که می‌توان از سرمایه‌گذار خارجی و یا داخلی در این رابطه استفاده نمود.
میزانی با تاکید بر اینکه، اجرای این پروژه نیازمند اعتبارات ملی است چرا که بودجه شهرداری کفاف اجرای پروژه‌های ریلی را نمی‌دهد، بودجه مورد نیاز برای این پروژه‌ را 100 میلیون یورو اعلام کرده و اذعان می‌کند: تا زمانی که این اعتبار بطور کلی تامین نشود؛ نمی‌توانیم وارد فاز اجرایی شویم چرا که بایستی این پروژه به طور کلی و یکجا اجرا و به بهره‌ برداری برسد و به اصطلاح نباید پروژه زحمی شود.
از پایتخت خوشنویسی تا مغفول ماندن خوشنویسان در قزوین عنوان مطلب دیگری از ولایت است که در آن طی مصاحبه با بانوان هنرمند وضعیت خوشنویسی قزوین را مورد بررسی قرار داده است.
وام مسکن روستایی در استان 25میلیون تومان شد، رکوردزنی بی سابقه در بازار ملتهب طلا و ارز و در جودوی گرندپری آنتالیا رامین صفویه ناباورانه ضربه فنی شد از دیگر عناوین خبری ولایت است.
ولایت تنها روزنامه بومی استان قزوین است که به مدیرمسئولی سید عبدالعظیم موسوی و سردبیری محمدحسن سلیمانی منتشر می شود.
7388*3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال