هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

گرد و خاک فراموشی بر تشک کشتی

روزنامه همشهری قزوین در شماره جدید خود در گفت و گویی با احسال لشگری کشتی گیر قزوینی و دارنده مدال برنز مسابقات المپیک وضعیت نامناسب کشتی استان را مورد بررسی قرار داده است.

وی در این گفت وگو با اشاره به وضعیت مناسب سالن های شهرهای همسایه گفته است: کشتی قزوین با دیگر شهرهای کشور در حال مراوده است و تقریبا تمامی شهرها سالن های خوبی برای این کار دارند که این نشان از اهمیت به کشتی و به ورزش اول ایران است.
قصه کتیبه نگاره های قزوین از دیگر مطالب این شماره همشهری است که در آن شیرین برزگر در گفت و گو با پژوهشگر هنرهای ایرانی به دلایل ایجاد کتیبه ها در قزوین، دوران اوج کتیبه نگاری و ویژگی های کتیبه نگاری های قزوین پرداخته است.
کیانوش معتقدی پژوهشگر آثار باستانی به خبرنگار همشهری گفته است: از نظر تاریخچه و گونه شناسی کتیبه های نستعلیق در ایران، کتیبه های سنگی سردر بناهای شهر قزوین که اغلب در عهد قاجار تهیه و نصب شده اند، از نظر عیار خوشنویسی (ترکیب بندی حروف و کلمات)، کیفیت گرته برداری (انتقال خط روی سنگ) و همچنین شیوه حجاری از جمله شاخص ترین نمونه های موجود ایران به شمار می آیند.
آمادگی صاحبان سرمایه برای رشد اقتصاد استان، گره کور ترافیک پل نادری و جذب118سرمایه گذار در شهرک های صنعتی از دیگر عناوین روزنامه همشهری هستند.
روزنامه همشهری قزوین به سردبیری سیده سعیده علوی منتشر می شود.
7388/6012

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال